ד"ר צ'אנגדיאו פאן

ד"ר צ'אנגדיאו פאן - מנהלת הפיתוח של מטבע פאי
ד"ר צ'אנגדיאו פאן – מנהלת הפיתוח של מטבע פאי

ד"ר צ'אנגדיאו פאן – מנהלת הפיתוח של מטבע פאי

בעלת דוקטורט באנתרופולוגיה חישובית מאוניברסיטת סטנפורד. ד"ר צ'אנגדיאו פאן רותמת את המחשוב ככלי חברתי ראשון במעלה להסרת חסמים בקנה מידה גלובלי.

"סיימתי את הדוקטורט שלי באנתרופולוגיה מאוניברסיטת סטנפורד עם התמחות בהתנהגות אנושית ובמחקרים בקבוצות אנושיות. תחומי העניין שלי במחקר התמקדו באינטראקציה בין מחשבים, אנשים ומחשוב חברתי ובצורה יותר ספציפית – כיצד אנו משתמשים בטכנולוגיה כדי להשפיע לטובה על התנהגותן של חברות אנושיות. פרויקטי המחקר הקודמים והמאמרים שפורסמו כוללים תכנון מערכות תוכנה לשיפור הפרודוקטיביות, היקף התקשורת החברתית והון חברתי בלתי מנוצל. הקמתי גם סטארט-אפ שבונה פלטפורמה לפרודוקטיביות בדוא"ל המדרגת שיחות.

מה שמרגש אותי בטכנולוגיית הבלוקצ'יין הוא מיזוג של הביזור עם מכשיר כלכלי. פלא טכנולוגי זה יכול לגייס אנשים בכל רחבי העולם להשתתף ולקבל תגמול על תרומתם. בדיוק כמו שהאינטרנט אפשר לחבר את העולם יותר באמצעות החלפת מידע, בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים מאפשרים שיתופי פעולה קרובים ותכופים יותר עם שיתוף של ערכים.

אני מאמינה שהפוטנציאל כאן הוא הרבה מעבר לכסף. יש כאן ערכים שעדיין לא נוצרו ולא הוקמו ברמה הפרטנית, החברתית והעולמית. תקוותי היא שמטבע פאי יהווה כלכלה כוללת לאזרחים מכל העולם, ליצור ערך משלהם, ובתורם להחזיר ערך לחברה ולעולם.

אני דוברת אנגלית וסינית. אני מדענית, מהנדסת, אשה ואם לילדה בת 3.