מפת הדרכים של פאי נטוורק

לרשת פאי נטוורק יש מפת דרכים תלת-שלבית.
שלב 3 מחולק לשני חלקים: הרשת הסגורה והרשת הפתוחה

דצמבר 1, 2018

בטא – שלב 1
גלגלי שיניים

בדצמבר 2018 פאי רשמה בפומבי את האפליקציה לנייד בחנויות האפליקציות הגדולות כאב טיפוס. ב-14 במרץ 2019, פורסם הדף הלבן המקורי, המציין את ההשקה הרשמית של פאי נטוורק.

דצמבר 1, 2018
מרץ 14, 2020

טסטנט – שלב 2

כובע מגן
שלב זה החל ב-14 במרץ 2020 ובו התחלנו להתכונן למעבר לבלוקצ'יין מבוזר – טסטנט לייב עם צמתים מבוזרים מכל רחבי העולם. הטסטנט של פאי יחד עם תוכנת הצומת לא רק אפשרו את בדיקת הבלוקצ'יין אלא גם אפשרו בנייה מבוזרת של הקהילה ליצירת כלי עזר לאפליקציה.

מרץ 14, 2020
דצמבר 1, 2021

הבלוקצ'יין הסגור – שלב 3, צעד ראשון

גדר
תקופה זו החלה בדצמבר 2021. תקופת הרשת הסגורה פירושה שהמיינט פעיל אך עם חומת אש המונעת כל קישוריות חיצונית לא רצויה. חלוצים יוכלו להקדיש זמן לעבור את תהליך האימות KYC ולהעביר את הפאי שלהם לבלוקצ'יין בזמן שהקהילה בונה אפליקציות וכלי שירות בתוך המיינט עבור הרשת.

דצמבר 1, 2021

הבלוקצ'יין הפתוח – שלב 3, צעד שני

חגיגה
תקופת הרשת הפתוחה תתחיל בהתאם לבשלות האקולוגית של הרשת הסגורה ולהתקדמות ה-KYC של הרשת. רשת פתוחה פירושה שחומת האש שהיתה בתקופת הרשת הסגורה תוסר, מה שיאפשר קישוריות חיצונית, למשל, לרשתות אחרות, לבורסות, לארנקים ולכל מי שרוצה להתחבר לבלוקצ'יין של פאי.

התקדמות מפת הדרכים של המוצר

רשת פאי נטוורק הקימה מערכת אקולוגית מגובשת שבה יישומים ושירותים נועדו לענות על צרכים מעשיים, פלטפורמה חזקה שתומכת בפיתוח מבוזר, בלוקצ'יין מאובטח ותשתית מקלים על עסקאות ושקיפות, וקהילה מעורבת של חלוצים מניעה הן השתתפות והן חדשנות, כולם מתכנסים למימוש החזון האולטימטיבי של פאי והוא: לבנות את המערכת האקולוגית והחוויה המקוונת הכוללת ביותר בעולם של עמית לעמית, מבוססת על תשלומים במטבע פאי, המטבע הקריפטוגרפי הנפוץ ביותר בעולם.

מתעניינים במוצרים ובתוכניות של הרשת? גללו מטה או הקליקו על אחד מהלחצנים שלמעלה כדי לצפות בלמעלה מ-20 הפרויקטים הפעילים של פאי, כל אחד מודגש עם אבני הדרך העיקריות והעבודות שעדיין בתהליך.

אפליקציות

אפליקציית כרייה

אפליקציית הכרייה של פאי היא האפליקציה המקורית לנייד (זמינה ב-iOS וב-Android) שבה התחילה הרשת ושם החלוצים נרשמים, כורים פאי, מקבלים הודעות רשת מרכזיות, משתתפים בפעילויות קהילתיות ומתקשרים עם אחרים בקהילה מדי יום.

הצ'אטים של פאי

Pi Chats הוא פתרון הודעות מובנה באפליקציית פאי לחלוצים כדי לעסוק בדיונים בפורמט פתוח שהתפתח לאפליקציית תקשורת עם מנגנון Web3 שנועד לעודד תקשורת בונה תוך ריסון תקשורת לא רצויה.

הפורומים של פאי

פורומי Fireside היא אפליקציית רשת חברתית Web3 הממנפת מטבעות פאי קריפטוגרפיים וטוקנומיקה חדשנית כדי ליצור מרחב מבוזר ואותנטי לשיחות משמעותיות.

אפליקציית Brainstorm

אפליקציית Brainstorm היא מקום למפתחי קהילה ולכל החלוצים להציע רעיונות לאפליקציות פאי, להצטרף לפרויקטים קיימים ולסקור רעיונות לפרויקטים.

מערכת

דפדפן פאי

דפדפן פאי הוא השער לאקוסיסטם של אפליקציות Web3 של פאי שבו החלוצים יכולים להפעיל באפליקציות באמצעות חשבון הפאי שלהם ולבצע עסקאות עם ארנק הפאי שלהם – זוהי הפלטפורמה היחידה להזנה מאובטחת של הסיסמה של ארנק פאי.

ממשק המערכת האקולוגית

ממשק המערכת האקולוגית בתוך דפדפן Pi מציג אפליקציות Testnet ומיינט שנבנו על ידי הקהילה ונותן תצוגה מקדימה של המערכת האקולוגית הפוטנציאלית של המיינט ומקרי השימוש המגוונים שלה.

פאי נט

PiNet.com מגשרת בין אפליקציות ה-Web3 של פאי לעולם ה-Web2, ומאפשרת לחלוצים לקיים איתם אינטראקציה בכל דפדפן דרך תת-דומיינים.

פלטפורמת מפתחים וכלים

פלטפורמת המפתחים של פאי היא פלטפורמת Web3 המציעה גישה ישירה לבסיס משתמשים עצום, תהליך פיתוח פשוט ומשאבים תומכים, ובכך מאפשרת יצירת כלי עזר מגוונים של המטבע הקריפטוגרפי פאי.

פורטל מפתחים

פורטל המפתחים הוא כלי ניהול אפליקציות חד פעמי עבור מפתחי אפליקציות פאי, המאפשר גישה לכלים ולמשאבים של פלטפורמת המפתחים של פאי.

בלוקצ'יין

בלוקצ'יין

הבלוקצ'יין של פאי הוא ספר חשבונות חסכוני באנרגיה, המתעד את כל עסקאות הפאי ומאפשר החלפות מאובטחות וניתנות לאימות של מטבעות פאי עבור שימוש באפליקציה, סחורות ושירותים.

צומת

הצמתים של פאי מאפשרים לחלוצים להפעיל את הבלוקצ'יין בצורה ידידותית למשתמש במחשבים שלהם כדי לתרום לאבטחת הרשת, ולגשת לרוב הפונקציונליות של האפליקציה לנייד של פאי בתוכנה על מחשב שולחני.

אימות KYC

KYC או "הכר את הלקוח שלך" הוא הליך לזיהוי ואימות זהויות של אנשים ובמקרה של פאי – חלוצים. כדי לציית לתקנות ולהבטיח שחלוצים בתוך המערכת האקולוגית של פאי הם אנשים אמיתיים.

מודל אסימונים ומנגנון כרייה

מודל Pi token ומנגנון הכרייה הם מסגרת עיקרית לזיהוי ולתגמל תרומות לצרכים המתפתחים של הרשת כגון אבטחה, צמיחה, הכללה, יצירת שירותים, יציבות וכו'.

ארנק פאי

ארנק הפאי הוא ארנק קריפטוגרפי לא משמורתני לאחזקה והעברה של מטבעות קריפטוגרפיים, כרגע רק מטבעות פאי ופאי-טסט, המאפשר עסקאות P2P (מאחד לשני) מאובטחות ונוחות עם שילוב חווית תשלום חלקה באפליקציות פאי.

BlockExplorer

מערכת הבלוק-אקספלורר (BlockExplorer) מאפשרת לחלוצים לחקור את הבלוקים בבלוקצ'יין של המיינט והפאי טסט ולראות פעולות כמו היסטוריה של עסקאות.

קהילה

אירועים

אירועי פאי נטוורק מפגישים את קהילת פאי כדי לשתף רעיונות, לשתף פעולה, לשפר את המעורבות ולחזק את הזהות המשותפת שלהם בקשר לפרוייקט.

האקתונים

ההאקתונים של פאי הם יוזמה קהילתית מרכזית לחינוך ולגיוס מפתחים לבניית אפליקציות פאי ולשיפור כלי השירות בפלטפורמה.

תוכנית שגרירי המפתחים

באמצעות תוכנית שגרירי המפתחים, החלוצים מגייסים מפתחים כדי לבנות אפליקציות פאי ולקבל מטבעות פאי כאשר האפליקציה מגיעה לאבני הדרך שנקבעו לה מראש.

החממה לאפליקציות פאי

תוכנית החממה מדריכה ותומכת בצוותי Community Pi App בשיפור יישומי הפאי שלהם.

מסחר במטבעות פאי

תוכנית ה-Pi-Powered Commerce מאפשרת לחלוצים ולעסקים מקומיים להשתמש בפאי בעסקאות לא מקוונות ובעסקאות אונליין יומיומיות.

דילוג לתוכן