כמה שווה פאי מטבע דיגיטלי היום?

כריית מטבעות דיגיטליים דרך הסלולרי - איור

טכנולוגיית הבלוקצ'יין והפוטנציאל האדיר הגלום בה נמצאים עדיין ממש בחיתוליהם וכבר, העתיד נראה מבטיח. היכולת לבצע טווח רחב של פעולות פיננסיות ללא רשויות מפקחות ריכוזיות דרך פלטפורמות P2P, פותחת טווח רחב של אפשרויות.

אחד מהשימושים הידועים והנפוצים ביותר בטכנולוגיה זו היא כריית מטבעות דיגיטליים. לצד מטבעות הקריפטו המבוזרים הידועים יותר, עולים גם מטבעות חדשים המציעים אפיקי השקעה שרבים כבר מגלים בהם עניין. על הביטקוין כולנו כבר שמענו ומביני עניין כבר התוודעו לאת'ריום. עכשיו, הפך מטבע הפאי (Pi) לשיח היום ורבים שואלים את עצמם אם מדובר באפיק השקעה כדאי, מתי הוא נכנס לשוק והחשוב ביותר – מה ערך המטבע החדש?

במתמטיקה, פאי הוא מספר שמייצג את היחס הקבוע בין היקף המעגל לקוטרו. המספר הזה הוא בקירוב 3.14 ולכן הושק מטבע הפאי בתאריך 14 למרץ ובכל שנה היום הזה מצויין בקרב חברי קהילת פאי.

כמה שווה מטבע הפאי עכשיו?

הנה קישור לכמה בורסות בהן ניתן לראות כמה שווה הפאי עכשיו:

והנה המצב אונליין:

שווי פאי לאורך ציר הזמן

אז איך זה בעצם עובד?

רבים נוטים לתפוס את מטבעות הקריפטו כאמצעי לעשירים ולאנשי היי טק בלבד. כריית המטבעות דורשת כמויות אדירות של אנרגיה, ציוד מתקדם ומחשבים עוצמתיים ולכן, המטבעות המהפכניים אינם נגישים לכל אדם. מעבר לאתגר הטכנולוגי שמשאיר אנשים רבים מחוץ לתחום, ישנו גם המחיר הסביבתי שמגיע עם צריכת האנרגיה הגבוהה.

כדי לספק מענה לכל האתגרים האלו וכדי להציע לציבור מטבע מבוזר באמת – במלוא מובן המילה – פותח פאי, המטבע החדש שמאפשר כרייה חסכונית במכשירים ניידים.

כוח החישוב של המכשירים הדיגיטליים הוא אדיר ורוב הזמן, הוא פשוט שוכב בכיס שלנו. על ידי גיוס המכשירים הדיגיטליים בפלטפורמה רחבת היקף, ניתן לייעד את המכשירים לכריית מטבע פאי בתהליך חסכוני בהרבה באנרגיה שלא יחסל את הסוללה ולבצע עסקאות בין משתמשים באופן מבוזר ומאובטח.

מהו ערך הפאי?

על הנייר, נכון להיום בשנת 2022 ולמרות השקת רשת הבלוקצ'יין הסגורה, ערכו של המטבע הוא אפס. אבל, למרות זאת נעשות בו מדי יום רכישות באמצעות חוזים עתידיים (IOU) במחיר של יותר מדולר ליחידה (נכון להיום) של כמה מיליוני דולרים. חוזים עתידיים כאלה מבוססים אך ורק על הסכמתם של הצדדים לגבי ערך המטבע ללא בקרה כלשהיא אבל כבר אפשר לראות שהמטבע הזה נסחר.

כמו כל מטבע, ערכו האמיתי ייווצר בסופו של דבר על ידי השימוש שייעשה בו השוק. כמות העסקאות שנעשתה במטבע בעיקר בזירות IOU נכון להיום אינה יכולה עוד ליצור כיום שווי ברור.

בין הערכה של דולר לפאי ועד הסכמות שונות בין משתמשים כי ערכו יהיה 10 ובמקרים מסוימים אפילו 100 דולר, הרי שמדובר בטווח רחב למדי. לצד המצב הנוכחי כיום, קיימות לא מעט ספקולציות לגבי שיעור הערך העתידי של המטבע.

הנה קישור לכמה בורסות בהן ניתן לראות כמה שווה הפאי עכשיו:

והנה המצב אונליין:

הערכות עדכניות לגבי מחיר המטבע

כמובן שהשאיפה המרכזית היא שערכו של הפאי יאפשר לסחור בו ולקבל כסף פיאט תמורתו. כך, ניתן יהיה ליהנות מכסף עובר לסוחר המוכר על ידי מדינות המופק על ידי רתימת המכשירים הניידים שלנו, שעושים עבורנו את העבודה גם כשאנחנו רואים סרטון מצחיק ביוטיוב או שומעים מוזיקה מהספוטיפיי. האלגוריתם החדשני של פאי, המבוסס על SCP שזה (Stellar Consensus Protocol) מאפשר לראשונה ליצור מודל כלכלי רווחי המבוסס על הזמן שהמכשירים הסלולריים שלנו פעילים.

נכון להיום (ינואר 2022) הערכות שווי הפאי נעות בין 1$ ועד ל-100$. עם זאת, הסחירות במטבע עדיין מורכבת למדי. חשוב שנזכור, אמנם, שגם הביטקוין בתחילת דרכו היה בעל ערך זעום ורבים האמינו כי מדובר בניסיון כושל במקרה הטוב, או תרמית פירמידה במקרה הרע. ערכו של הביטקוין כבר חצה את רף 30,000 הדולר.

מהי משמעות הדבר?

במידה וניקח את האומדן הזהיר ביותר ונאמר כי ערכו של הפאי לא יעלה על דולר אחד, הרי שממכשיר דיגיטלי אחד נוכל לכרות מדי יום כ-6 פאי בתצורה הבסיסית של היוזר. מעל 2000 דולר בשנה מכל מכשיר דיגיטלי.

כמה שווה מטבע פאי נטוורק בשנת 2022?

מוקדם לדעת אבל לאחר שמספר המשתמשים בפאי חצה את רף 29 המיליון, הסתיימה למעשה העבודה על השלב השלישי (רשת הבלוקצ'יין) וכשהיא תושק ויתחיל הסחר במטבע, נוכל לדעת מו ערכו האמיתי.

אפליקציה חינמית שתשמש כארנק הדיגיטלי שלך

כריית פאי נעשית באמצעות האפליקציה Pi Network. נכון להיום הורדת האפליקציה והשימוש בה הוא חינמי לחלוטין ומאפשר לך להתחיל בכרייה בצריכת אנרגיה מינימלית.

כדי לקבל גישה אל האפליקציה, יש צורך בקוד הזמנה ממישהו שכבר התקבל לפלטפורמה ולאחר הפעלת האפליקציה, ניתן פשוט להתחיל בכרייה. כל 24 שעות, האפליקציה תזכיר לנו להקיש על אייקון הברק שיוכיח כי אנו בני אדם אמיתיים ולא בוטים.

קוד הזמנה: shauli90 עדיין פעיל

במידה והפלטפורמה תתרחב ויהיה בה מספר רב של אנשים פעילים, כוחו וערכו של הפאי יעלה ויאפשר לכלל הציבור ליהנות ממטבע דיגיטלי יציב, רווחי ונגיש ללא צורך במערכות פיקוח מרכזיות ורגולציה ומצד שני, יהפוך את כלל הפעילות שלנו בדיגיטל לרווחית ומשתלמת.

שאלות ותשובות

מהו ערך מטבע הפאי כיום?

נכון להיום מטבע הפאי עדיין אינו בשימוש ולכן ערכו המוערך עומד על קצת פחות מדולר אחד. אגב, כבר עכשיו מתבצעות עסקאות עתידיות באמצעות מטבע זה, כך שערכו צפוי רק לעלות. לצפייה בערכו של מטבע הפאי עכשיו הקליקו כאן.

מה יהיה שווי מטבע פאי בעתיד?

נכון ל-2022 הערכות שווי הפאי נעות בין 1$ ועד ל-100$. כאן עשינו ניתוח מדוקדק יותר של הערכת השווי הפוטנציאלית העתידית למטבע.

איך פועל האלגוריתם של פאי?

פאי הוא מטבע קריפטו שמאפשר כרייה באמצעות מכשירים ניידים, מה שמבטיח שני אלמנטים: מחד תהליך כרייה חסכוני ומאידך ביצוע עסקאות מאובטחות ומבוזרות בין המשתמשים השונים. קראו עוד על המטבע הקריפטוגרפי הזה כאן. האלגוריתם של פאי מבוסס על טכנולוגיית SCP שמבוססת על זמן פעולתם של המכשירים הסלולריים. כדי לכרות פאי בסלולרי שלכם הורידו את האפליקצייה ואל תשכחו להשתמש בקוד shauli90 כדי להפעיל אותה.

איך מתבצעת כריית מטבע הפאי?

כריית מטבע הפאי מתבצעת באמצעות אפליקציית Pi Network  שהיא נכון להיום חינמית לגמרי. עם זאת, כדי להשתמש באפליקציה עליכם להזין את קוד ההזמנה shauli90 עם התקנתה ולהוכיח פעם ביום את היותכם אנושיים (זה קל, רק לוחצים על האייקון של הברק).

בבלוג שלנו על פאי אנחנו מעדכנים כל הזמן על קצב ההתפתחות של המטבע.

2 מחשבות על “כמה שווה פאי מטבע דיגיטלי היום?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

דילוג לתוכן