כמה שווה פאי מטבע דיגיטלי היום בשנת 2020?

כריית מטבעות דיגיטליים דרך הסלולרי - איור

טכנולוגיית הבלוקצ'יין והפוטנציאל האדיר הגלום בה נמצאים עדיין ממש בחיתוליהם וכבר, העתיד נראה מבטיח. היכולת לבצע טווח רחב של פעולות פיננסיות ללא רשויות מפקחות ריכוזיות דרך פלטפורמות P2P, פותחת טווח רחב של אפשרויות. אחד מהשימושים הידועים והנפוצים ביותר בטכנולוגיה זו היא כריית מטבעות דיגיטליים. לצד מטבעות הקריפטו המבוזרים הידועים יותר, עולים גם מטבעות חדשים המציעים אפיקי השקעה שרבים כבר מגלים בהם עניין. על הביטקוין כולנו כבר שמענו ומביני עניין כבר התוודעו לאת'ריום. עכשיו, הפך מטבע הפאי (Pi)

לשיח היום ורבים שואלים את עצמם אם מדובר באפיק השקעה כדאי, מתי הוא נכנס לשוק והחשוב ביותר – מה ערך המטבע החדש?

אז איך זה בעצם עובד?

רבים נוטים לתפוס את מטבעות הקריפטו כאמצעי לעשירים ולאנשי היי טק בלבד. כריית המטבעות דורשת כמויות אדירות של אנרגיה, ציוד מתקדם ומחשבים עוצמתיים ולכן, המטבעות המהפכניים אינם נגישים לכל אדם. מעבר לאתגר הטכנולוגי שמשאיר אנשים רבים מחוץ לתחום, ישנו המחיר הסביבתי שמגיע עם צריכת האנרגיה הגבוהה.

כדי לספק מענה לכל האתגרים האלו וכדי להציע לציבור מטבע מבוזר באמת – במלוא מובן המילה – פותח פאי, המטבע החדש שמאפשר כרייה במכשירים ניידים.

כוח החישוב של המכשירים הדיגיטליים הוא אדיר ורוב הזמן, הוא פשוט שוכב בכיס שלנו. על ידי גיוס המכשירים הדיגיטליים בפלטפורמה רחבת היקף, ניתן לייעד את המכשירים לכריית מטבע פאי בתהליך חסכוני בהרבה באנרגיה שלא יחסל את הסוללה ולבצע עסקאות בין משתמשים באופן מבוזר ומאובטח.

מהו ערך הפאי?

על הנייר, נכון להיום בשנת 2020, ערכו של המטבע הוא אפס. למרות זאת נעשות בו מדי יום רכישות IOU במחיר של 0.3 דולר ליחידה (נכון להיום) של כמה מאות אלפי דולרים באמצעות חוזים עתידיים. חוזים כאלה מבוססים אך ורק על הסכמתם של הצדדים לגבי ערך המטבע ללא בקרה כלשהיא אבל כבר אפשר לראות שהמטבע הזה נסחר.

כמו כל מטבע, ערכו האמיתי ייווצר בסופו של דבר על ידי השימוש שייעשה בו השוק. כמות העסקאות שנעשתה במטבע בעיקר בזירות IOU נכון להיום אינה יכולה עוד ליצור כיום שווי ברור.

בין הערכה של 0.0001 דולר לפאי ועד הסכמות שונות בין משתמשים כי ערכו יהיה 10 ובמקרים מסוימים אפילו 100 דולר, הרי שמדובר בטווח רחב למדי. לצד המצב הנוכחי כיום, קיימות לא מעט ספקולציות לגבי שיעור הערך העתידי של המטבע.

הערכות עדכניות לגבי מחיר המטבע

כמובן שהשאיפה המרכזית היא שערכו של הפאי יאפשר לסחור בו ולקבל כסף פיאט תמורתו. כך, ניתן יהיה ליהנות מכסף עובר לסוחר המוכר על ידי מדינות המופק על ידי רתימת המכשירים הניידים שלנו, שעושים עבורנו את העבודה גם כשאנחנו רואים סרטון מצחיק ביוטיוב או מתקלטים מהספוטיפיי. האלגוריתם החדשני של פאי, המבוסס על SCP שזה (Stellar Consensus Protocol) מאפשר לראשונה ליצור מודל כלכלי רווחי המבוסס על הזמן שהמכשירים הסלולריים שלנו פעילים.

נכון להיום (9 באוגוסט 2020) הערכות שווי הפאי נעות בין 0.0001$ ועד ל-100$. עם זאת, הסחירות במטבע עדיין מורכבת למדי. חשוב שנזכור, אמנם, שגם הביטקוין בתחילת דרכו היה בעל ערך זעום ורבים האמינו כי מדובר בניסיון כושל במקרה הטוב, או תרמית פירמידה במקרה הרע. היום, ערכו של הביטקוין כבר חצה את רף 11,000 הדולר.

מהי משמעות הדבר?

במידה וניקח את האומדן הזהיר ביותר ונאמר כי ערכו של הפאי לא יעלה על דולר אחד, הרי שממכשיר דיגיטלי אחד נוכל לכרות מדי יום כ-6 פאי בתצורה הבסיסית של היוזר. מעל 2000 דולר בשנה מכל מכשיר דיגיטלי.

כמה שווה מטבע פאי נטוורק בשנת 2021?

מוקדם לדעת אבל בקרוב יחצה מספר המשתמשים את רף 10 המיליון ואז כנראה שהמטבע יהפוך להיות סחיר ונוכל לדעת מו ערכו האמיתי.

אפליקציה חינמית שתשמש כארנק הדיגיטלי שלך

כריית פאי נעשית באמצעות האפליקציה Pi Network. נכון להיום הורדת האפליקציה והשימוש בה הוא חינמי לחלוטין ומאפשר לך להתחיל בכרייה בצריכה אנרגטית מינימלית וליצור מרחב אחד פשוט וידידותי למשתמש בו ניתן לרכז את הפעילות של כל הנכסים הדיגיטליים שלך.

כדי לקבל גישה אל האפליקציה, נצטרך קוד הזמנה ממישהו שכבר התקבל לפלטפורמה ולאחר הפעלת האפליקציה, פשוט להתחיל בכרייה. כל 24 שעות, יידרש מאיתנו להקיש על אייקון הברק שיוכיח כי אנו בני אדם אמיתיים ולא בוטים.

קוד הזמנה: shauli90 עדיין פעיל

במידה והפלטפורמה תתרחב ויהיה בה מספר רב של אנשים פעילים, כוחו וערכו של הפאי יעלה ויאפשר לכלל הציבור ליהנות ממטבע דיגיטלי יציב, רווחי ונגיש ללא צורך במערכות פיקוח מרכזיות ורגולציה ומצד שני, יהפוך את כלל הפעילות שלנו בדיגיטל לרווחית ומשתלמת.

בבלוג שלנו על פאי אנחנו מעדכנים כל הזמן על קצב ההתפתחות של המטבע.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.