פלטפורמת פיתוח לאפליקציות פאי (בטא)

אינטרפייס

פעולות

אנו שמחים להשיק את פלטפורמת ה-Pi Apps למפתחים בכל רחבי העולם כגרסת בטא.

 1. הגרסה הראשונה של Pi SDK והתיעוד שלה.
 2. ארגז החול של Pi Apps למפתחים שם ניתן לבחון ולהמחיש את האפליקציות השונות.

מהדורה זו, כפי שהובטח באסטרטגיית השלב השני שתושק בסוף רבעון שני 2020 תאפשר למפתחים להתחיל לבנות יישומים שמשלבים את מטבע הפאי ולהגיע מוכנים מבחינה טכנית לפריסה בפלטפורמת Pi Apps הנגישה על ידי מיליוני כורים ברחבי העולם. זה יבזר את התפתחות מערכת פאי ותמנף את כוחה של הקהילה הגלובלית שלנו להתחרות בכלכלות המסורתיות בהן נוצר ערך אמיתי ומסופקים שירותים ומוצרים בתמורה למטבע.

אחד מעקרונות הליבה של פאי הוא ליצור חווית משתמש פשוטה באמצעות ביזור פרוגרסיבי. העיקרון הזה חל גם על האופן בו אנו מאפשרים למפתחים לבנות Pi Apps. זו הסיבה העיקרית לאימוץ טכנולוגיות סטנדרטיות בתעשייה, כמו ג'אווה-סקריפט, HTML, CSS והטמעות למפתחים שרוצים להשתלב עם פאי כדי שהם יוכלו להתמקד יותר בבניית אפליקציות מדהימות ולא מורכבות לשימוש. אפליקציות צד שלישי של פאי יפגעו בתחילה במאפייני הפאי כדי שיוכלו לחזור על עיצובי האפליקציות שלהם ולבסס את השימושיות ואת בסיסי המשתמשים שלהם. ברגע שהם יהיו מוכנים והבלוקצ'יין יעבוד לייב יהיה ניתן לפגוע ישירות ב-Pi Testnet או Mainnet, ובסופו של דבר להשיג ביזור. זה מבטיח פיתוח של שירות וביזור במקביל ולא ברצף, ממש כמו רשת פאי עצמה.

מבחינה טכנית, Pi SDK מאפשר למפתחים לפתח את היישומים שלהם בכל שפת תכנות שהם מעדיפים בבקאנד שלהם ולהשתלב בממשק ה-Pi Platform דרך ג'אווה-סקריפט בפרונטאנד. גרסת ה-SDK היום כוללת שתי פונקציות עיקריות עבור מפתחים: 1) אימות כורה ו-2) בקשת תשלום מכורים.

לצורך אימות של פיוניר, כרגע כורה יוכל להשתמש באפליקציית צד שלישי בפלטפורמת פאי רק כאשר הוא יסכים לשתף את שם המשתמש שלו בפאי עם אפליקציית צד שלישי ספציפית של פאי. הסיבה היא שפלטפורמת הפאי מחייבת אימות זהות הפאי של הכורה על מנת לעבד כל העברת פאי בין אפליקציית צד ג' לפיוניר.

בעתיד נוסיף שיטה לתצוגה מקדימה של אפליקציות מבלי צורך לאמת תחילה. בקשת תשלומים מכורים היא התכונה העיקרית בגירסה זו של ה-Pi SDK. נראה שזה ממשק פשוט, אבל הוא מאוד חשוב ומשמעותי מכיוון שזה אומר שמפתחים יכולים לקבל שכר בפאי על ידי הצעה של יישומים שונים לכורים, ואותם כורים יכולים "לבזבז" את מטבעות הפאי הדיגיטליים שלהם על "רכישת" יישומים שונים. זהו עמוד השדרה של פלטפורמת ה- Pi Apps בה הפאי הופך לאמצעי לסחר חליפין עם סחורות ושירותים. בהתבסס על ניתוח מעמיק של פיילוט ההעברות בתוך האפליקציה שפרסמנו ברבעון האחרון, אנו מתמקדים תחילה בהקלה על יישומים המגדילים את ההוצאות של הפאי של הכורים מכיוון שהם מייצרים דרישות לפאי במערכת שלנו. גרסאות SDK מאוחרות יותר יכללו נקודות קצה המאפשרות דרכים מגוונות יותר להעברת מטבעות פאי בפלטפורמה, למשל. מאפליקציה לפיוניר, ונקודות קצה המשפרות את חווית המשתמש, למשל לשלוח התראות פוש, ליצור ערוצי צ'אט, או לאפשר למשתמשים להזמין את חבריהם להצטרף לאפליקציית פאי.

הדמיה של אפליקציות כאלה של צד שלישי זמינות דרך אפליקציית הדגמה בתוך ארגז החול של Pi Developer. בנוסף לאפליקציית ההדגמה שלנו, מפתחים יכולים לבדוק ולהמחיש את היישומים שלהם בעצמם על ידי התחברות לארגז החול. הם יכולים לבדוק שהאפליקציות פועלות במחשבים שלהם או בשרתי אינטרנט חיצוניים. שימו לב רק שכל הנתונים אודות המשתמשים בארגז החול הם לא אמיתיים ואין להם שום קשר לנתוני כורים אמיתיים בסביבת Pi Network. חוץ מזה רק נזהיר שרישום אפליקצייה בארגז החול לא מהווה ערובה להפעלת האפליקציה שלך ברשת בהמשך.

אנו מברכים על כל מפתח מכל מקום ברחבי העולם שמחליט לבנות את האפליקציה שלו ברשת פאי, בין אם הוא כבר כורה, מפתח של אפליקציות מבוזרות בפלטפורמות בלוקצ'יין אחרות, או מפתחים שעדיין לא היו להם ניסיון בעולם הקריפטו. מפתחים יכולים להגיש את בקשותיהם באמצעות הטופס כאן. אנו נודיע בהמשך על קריטריוני הבחירה והתהליך עבור אפליקציות צד ג' בעתיד. על ידי פריסה בפלטפורמת Pi Apps המפתחים לא רק יעזרו בבניית המערכת האקולוגית של רשת פאי אלא גם יוכלו להשתמש בקהילת פאי הגדולה והמגוונת ברחבי העולם תוך שתהיה להם אינטגרציה פשוטה בכלכלה המבוזרת אשר תהיה חלק בלתי נמנע מעולמנו העתידי.

2 מחשבות על “פלטפורמת פיתוח לאפליקציות פאי (בטא)”

 1. אנחנו משרד של חמש עובדים.
  הורדנו את האפליקציה למכשיר הטבלאט של המשרד! השתמשנו באפילקציות לשטח שני כמו פרלל כדי להוריד לאותו טאבלט חמש פעמים את אותה אפליקציה של פאי.
  כל אחד נרשם עם הטלפון שלו אבל הסיסמה של כולם זהה כדי שלא נשכח.
  האם זה תקין שיש חמש חשבונות פאי על אותו מכשיר? כולם עם אותו סיסמה כולם מחוברים מאותו איי פי- חשוב לציין כולם אנשים שונים עם מספרי טלפון שונים וכו

  1. היי חברים,

   כרגע אם זה עובד לא לגעת אבל יתכן שבהמשך יוקשחו נהלי האבטחה ואז חלק מהחשבונות יחסמו. ברמה האישית כדאי שכל אפליקציה תשב על מכשיר נפרד כדי לא להסתכן באובדן הפאי שכבר נכרה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.