על מה עובד צוות הליבה של מטבע פאי?

חתול שומר על כסף

אנו רוצים לתת עדכון על מה צוות הליבה של מטבע פאי

עובד לאחרונה. כפי שנקבע באסטרטגיית שלב 2 של פאי עליה הכרזנו ב-14 במרץ 2020, צוות הליבה מתמקד בשני היבטים עיקריים: יצירת ערך באמצעות בניית פלטפורמת Pi Apps וביזור באמצעות התקדמות ב-Node ו-Testnet.

API לפלטפורמה, צוֹמֶת ותמיכה בצמיחה

API לפלטפורמה

בפלטפורמה של פאי, צוות הליבה סיים הרבה איטרציות בפלטפורמת האפליקציות פאי יחד עם אפליקציית הצד השלישי הראשונה שלנו FeverIQ. אולי חלקכם חוויתם כמה גליצ'ים באבות-הטיפוס הראשוניים אבל מאז הצלחנו לתקן אותם. לדוגמה, באבות-הטיפוס הראשוניים של הפלטפורמה, לא תמיד הועברו תגמולי ה- Pi מ- FeverIQ לכמה כורים (בעיקר מקבוצת הכורים הראשונה), מה שנבע מצוואר בקבוק מדרגי, שכן חשבון אחד (FeverIQ) צריך להעביר את הפאי לחשבונות קודמיו, מיליונים מדי יום. באב-הטיפוס הנוכחי כמעט ולא דווח על בעיות דומות שחזרו על עצמן. צוות הליבה עובד גם על כוונון עדין של ממשק ה-API הראשוני של פלטפורמת הפאי ויצירת סביבת בדיקה. אנחנו שואפים להפוך אותם לזמינים עבור מפתחים בקהילה בקרוב כך שחברי קהילת פאי יוכלו להגיש מועמדות להיות מפתחים ולהתחיל לבנות אפליקציות פאי משלהם ברבעון השלישי של 2020.

צוֹמֶת (Node) וצומת על (Supernode)

צוות הליבה עובד על לאפשר לממשק ה-Node להפעיל את קונטיינר ה-Docker שמריץ את הבלוקצ'יין. מבחינה טכנית פירוש הדבר שנחליף את קונטיינר ה-Docker הנוכחי שניתן להפעיל בממשק הצומת לצורך איסוף נתונים סטטיסטיים ברשת עם קונטיינר Docker שמריץ את אלגוריתם הקונצנזוס. זה יאפשר לנו לבדוק את הפעלת Testnet עם תצורות מרכזיות בתחילה ולהיכנס לשלב הגרסאות של מפת הדרכים של Testnet. בינתיים אנו בוחרים מבין מועמדי ה-Supernode וה-Node. תהליך הבחירה כולל לא רק ניתוחים סטטיסטיים של צומת, אלא גם אי הכללת חשבונות פאי מזויפים.

הפעלנו עוד כמה אלפי חריצי KYC למועמדי Supernode ו-Node ונמשיך להפעיל עוד חריצי KYC (בסדר גודל של עשרות אלפים). אז אם עדיין לא נבחרת, אל תתייאש. עוד לא סיימנו לבחור, והמטרה שלנו היא לאפשר לכמה שיותר כורים חלוצים שרוצים לשמש כצומת או Supernode ברשת פאי לעשות זאת.

תמיכה בצמיחה

בנוסף, צוות הליבה הקדיש זמן משמעותי במהלך השבועות האחרונים להגדיל את יכולות התמיכה שלנו. הגדלת יכולות השירות שלנו ושיפור האדריכלות של פאי הם מאמץ מתמשך ככל שהרשת שלנו גדלה וככל שהפונקציונליות שלה רבה יותר, למשל בפלטפורמה. חלקכם אולי חוו שירות איטי או מצב לייט בשבועות האחרונים. אלה התקופות בהן חווינו עומס יתר כאשר פרסנו שיפורים בארכיטקטורה או במעבר למבנה מסד נתונים שונה. על מנת למזער את השיבושים באפליקציית Pi ולשפר את חוויית הכורה במהלך השיבושים האלה, בנינו והנגשנו לכולם את מצב ה"לייט" המאפשר לכורים לבצע את הפעולות הקריטיות והבסיסיות ביותר, כלומר כניסה וכריה, במקום לבצע הפסקות שירות מלאות.

אנו נציג עדכונים נוספים ומרתקים ברגע שנתקרב לסוף הרבעון השני של 2020. המשיכו לעקוב אחרינו בבלוג של פאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.