ניתוח על ידי רואה חשבון: כמה שווה פאי?

אחרי הסרטון מובא התרגום לעברית עם טיפה התאמות כדי שיהיה נוח לקהל הישראלי לקרוא אותו.

בסרטון זה אני רוצה לדבר על רשת פאי נטוורק או כפי שאנשים רבים מכנים זאת "הפרויקט הקריפטוגרפי מאוניברסיטת סטנפורד".

זה פרויקט שקיבל הרבה תשומת לב מאנשים שונים בעולם ואני רוצה לענות לאחת השאלות הגדולות שהיא

מה פוטנציאל השווי של הפאי? (אגב, ערכנו כאן בבלוג לא מזמן הערכת שווי למטבע אבל נחמד לדעת מה חושב מישהו אחר 🙂 ).

כששמעתי לראשונה על הפרויקט, מעולם לא חשבתי שאתחיל לכרות פאי כי בהתחלה זה היה נראה לי כמו תרמית או משחק במקרה הטוב.

אני מחשיב את עצמי כאדם די סקפטי ואז הרבה דברים בפרוייקט היו נראים טוב מכדי להיות אמיתיים. אתה יכול להרוויח מטבעות בחינם באפליקציה פשוט על ידי לחיצה על כפתור פעם בכמה שעות ועל כמעט אפס עבודה אתה מקבל (או מרוויח) את מה שאנשים רבים קוראים לו הביטקוין הבא.

בואו נהיה כנים לרגע. בגלל התהליך הפשוט הזה של הכריה זה נראה כמו משחק או רמאות.

הונאה?

רק כשהתחלתי לעשות מחקר בנושא למדתי שזה לא ממש נורא או סקמי כמו שחשבתי. זו לא הונאה פיננסית כמו תכנית פירמידה, הונאת פונזי או אפילו תוכנית שיווק רב-שכבתית כי אתה לא באמת שם כאן כסף על פלטפורמהאו רוכש ציוד. אגב, מבנים דמויי פירמידה קיימים כמעט בכל מקום. לכל תאגיד צורה דמוית פירמידה אבל זה לא הופך תאגידים להונאות. אתה לא יכול לאבד יותר כסף ממה שאתה מרוויח מעבודה בתאגיד (אלא אם כן אתה לווה כסף, אבל אף אחד לא מכריח אותך ללוות כסף). חברות בע"מ, זה איך שרוב האמריקאים מתפרנסים היום בארה"ב.

ואם נוסיף את ההיגיון הזה לעוגה, ברשת פאי אתה לא יכול מאבד יותר כסף ממה שאתה מרוויח למעשה אתה לא יכול להפסיד כסף בכלל בגלל שאתה לא מהכניס כסף פנימה.

תהליך אימות המשתמשים ברשת פאי

אגב, יש כאלה שמתנגדים לפאי וחושבים שזו תרמית שטוענים כי רשת פאי גונבת את הזמן והנתונים שלך. עד היום לא דווח על אף מקרה של גניבת נתונים. אפילו תהליך ה-KYC נעשה על ידי חברה חיצונית שמתמחה באימותים של זהויות לבתי חולים וכדומה.

מבחינת הזמן שלך, הרי שאתה אמור להשקיע פחות משנייה באפליקציה כל יום ואתה יכול אפילו לא לעשות את זה אם אתה לא רוצה. אז גם הטענה הזו לא נכונה.

אז אם אנו מבטלים את כל החששות הללו, מה דעתך? אולי הפרוייקט הזה מנסה באמת לבנות מטבע קריפטוגרפי לגיטימי?

כלומר המפתחים כאן הם למעשה אנשים חכמים ורציניים, יש להם את הכישרון והיכולת ליצור באמת מטבע קריפטוגרפי אותנטי והפרויקט הזה עושה את כל מה שפרוייקט קריפטוגרפי לגיטימי היה עושה.

קוד הזמנה לרשת פאי

עד כה אני באמת מאמין שזה יכול להיות אחד מאותם פרויקטים לגיטימיים נדירים שאתה רואה פעם ב… ואם אתה כן מחליט להוריד את האפליקציה ולהירשם לפאי נטוורק, הקפד להשתמש בקוד ההזמנה שלי Shauli90. השימוש בקוד ההזמנה הזה הולך לתת לך גישה לחדר הצ'אט שלנו בו רשומים עד היום (2021) כמה מאות חברים מישראל שמשתפים כל הזמן על מה שחדש בפאי ועל התפתחות המטבע.

אגב, קודי ההזמנה האלה יכולים להיות ממש מעצבנים אבל אם אתה באמת חושב על זה, זו גם אחת הדרכים הטובות ביותר לקידום הפרויקט.

ודבר אחד אתה צריך להבין על רשת פאי. הרשת הופכת להיות מאובטחת יותר ככל שהרשת גדלה וזה בגלל שרשת פאי נטוורק מסתמכת על חברים אמינים, אנושיים. וזו אחת הסיבות לכך שכל כך קשה לזייף חשבונות או להשתמש בחשבונות לא מאומתים.

כמה יהיה שווה מטבע פאי?

בסרטון הזה אנחנו הולכים להעריך כמה מטבע פאי יכול להיות שווה בעתיד.

אחת הדרכים הקלות ביותר להתחיל היא עם חיפוש פשוט בגוגל. אם נחפש "שווי מטבע פאי" או נלחץ על הקישור כאן נוכל לראות שחלק מהאתרים מעריכים את המחיר סביב דולר שבעים נכון לעכשיו (תחילת 2021).

עכשיו, אם אנחנו חוזרים למטרה של פרויקט פאי, המפתחים שלו באמת רוצים ליצור מטבע שאנשים משתמשים בו מדי יום בעסקאות שונות.

אז נכון, המחיר הזה הוא לא באמת נכון, הוא רק הערכה כי כרגע המחיר שאנו רואים לא מתבסס על היצע וביקוש. למשל, אנחנו לא יודעים כמה מטבעות פאי יש היום, אנחנו גם לא יודעים כמה אנשים כורים בכל רגע נתון ברשת פאי וכדומה.

אז אחרי שבדקתי את זה, הבנתי שהמפתחים כאן הם די חכמים. די חכמים בכל מה שקשור לשמירה על הערך של המטבע ואני גם חושב שהמחיר של מטבע פאי יכול להיות הרבה יותר גבוה מאשר רק דולר ושבעים סנט.

ביקוש והיצע של מטבעות בעולם

אני אסביר, המפתחים של המטבע בנו מנגנון טוב בכל מה שקשור להגדלת הביקוש למטבעות וגם צמצום ההיצע שלהם. ויש למטבע היצע מוגבל וזה באמת חשוב למחיר העתידי של הפאי.

המפתחים לא רק מגבילים את אספקת מטבע הפאי אלא גם מפחיתים אותו בזמן נתון.

איך זה עובד? הרשת משחררת לאט לאט מטבעות לחשבון שלך מעת לעת אבל לפי הנייר הלבן שפורסם עם תחילת הפרוייקט, החלוקה הזו של מטבעות שמתבססת על רמת המעורבות של הכורים בפרוייקט למעשה גם תורמת בטחון לרשת.

רגע, זה אפילו הולך ומשתפר. דבר אחד שרשת פאי ידועה בו זה שקשה לאמת בה חשבונות.

אני יודע שזה מעצבן שצריך לאמת את החשבון באמצעות מספר טלפון או חשבון פייסבוק אבל יש לזה מטרה. זה אומר שבעתיד, כל המטבעות שנכרו על ידי כאלה שלא אימתו את החשבון שלהם יושמדו בסופול של דבר וכתוצאה מכך המטבעות שישארו יהיו שווים יותר.

אז לסיכום, בצד ההיצע אנו יכולים לראות שהרשת עושה דברים נהדרים כדי לשמר את הערך של מטבע פאי, כמו להפחית את הסכום של המטבעות במחזור וכדומה.

עכשיו, הדבר שעלינו לזכור הוא שההיצע הוא רק חלק אחד מהמשוואה. כדי לעזור לנו להבין כמה מטבע פאי יכול להיות שווה צריך לזכור שיוצרי המטבע עושים הרבה כדי לשווק אותו.

הם השקיעו המון מחשבה בצד הביקוש של המטבע. אתה רואה שהביקוש למטבע פאי מתבסס גם על כמה פרסום הפרוייקט יכולה לייצר לעצמו. אם אתה עוצר וחושב על זה, זה מסביר הרבה על הפרויקט על מערכת השיווק של המטבע שמתבססת על הפניות כי מערכת הפניות היא הדרך הזולה והמהירה ביותר לקדם כל דבר.

בגלל קודי ההפניה האלה הרבה יותר אנשים הולכים לדעת על רשת מטבע פי וככל שיותר אנשים שיודעים על הרשת, נוצר יותר ביקוש לפרוייקט וככל שיש יותר ביקוש ויש מעט היצע – הערך של המטבע עולה.

כדי לתת לכם קצת פרספקטיבה, רשת הפאי נחשבת לרשת הקריפטוגרפית התשיעית בגודלה בעולם! זה ייתן לרשת לגיטימיציה להיות רשום בבורסה כמו Coinbase או Kraken. הרבה כסף זורם אל האתרים האלה וזה רק אומר שקנייה של מטבע הפאי תהיה הרבה יותר נגישה לאדם הממוצע.

אני חושב שמערכת ההפניות עזרה המון לפרויקט. רובנו כנראה לא היינו שומעים על הפרויקט הזה אילולא מערכת ההפניות שלו. אני חושב שזה היה ממש חכם מבחינתם לעשות זה.

צמיחה של מטבע קריפטוגרפי

הדבר האחרון שאני רוצה לדבר עליו לפני שאגיד לך כמה אני חושב שהמטבע יהיה שווה הוא על הנושא של צמיחת מטבע קריפטוגרפי באופן כללי.

אני חושב שהיום נהיה הרבה יותר מיינסטרים לכרות מטבעות דיגיטליים ולסחור בהם.

טסלה, החברה של אילון מאסק רכשה לא מעט ביטקוין ומאפשרת לקנות מכוניות במטבע הדיגיטלי הזה. שלא לדבר על הקפיצה האחרונה של מטבע הדוגקוין שעורר עניין רב אצל הרבה אנשים.

מה שאני מנסה לומר כאן זה שהביקוש למטבעות קריפטו גדול יותר באופן כללי וגם למטבע פאי. אין לי ספק כי מחיר מטבע פאי ימשיך לעלות עם הזמן כמו שהעניין במטבעות קריפטוגרפיים עולה.

אז מה יהיה המחיר של כל מטבע ברשת פאי?

אז הנה מה שלדעתי המחיר של מטסע פאי צפוי להיות:

מה שאנחנו יודעים עד כה זה שמטרת היוצרים של המטבע היא ליצור מטבע דיגיטלי שמשמש כמטבע עובר לסוחר בעסקאות יומיומיות. נראה שלא רצו לשחרר יותר מדי מטבעות בבת אחת כי זה היה דרמטית מגדיל את ההיצע ומוריד את המחיר. מצד שני הם גם לא רוצים

לשחרר מעט מדי פאי כי אז זה יעלה באופן דרמטי את מחיר מטבעות הפאי ויקשה להשתמש בהם בעסקאות יומיומיות, אז נראה לי שהם הולכים איכשהו לפגוש אותנו באמצע ואני לא יתפלא אם המחיר יהיה בסוף דולר ומשהו למטבע.

אז באופן כללי אני חושב שהמחיר של מטבע פאי עשוי לעלות הרבה יותר אבל אני לא אתפלא אם זה יתקרב לדולר ומשהו בהתחלה.

בנקודת מחיר זו זה מצוין עבור המפתחים שרוצים להשתמש בו לעסקאות יומיומיות וגם לחברי רשת שרוצים להרוויח מטבעות פאי.

מה אני חושב?

אבל באופן אישי אני כנראה לא אמכור מטבעות פאי בדיוק כשהם ישוחררו. אני חושב שעם כל כך הרבה פרסום סביב הפרויקט, מחירו של מטבע פאי עשוי לגדול ובאותה עת הוא יהפוך למטבע מבוזר שבו אף אחד לא שולט במחיר שלו, כלומר הוא יכול להגיע גבוה מאוד, ועם תקשורת שמתלהבת מהנושא החדש הזה של מטבעות קריפטוגרפיים אני לא רואה סיבה מדוע ערך המטבע לא יוכל לגדול למחיר של כמה דולרים או עשרות דולרים בקלות.

התקרה של מטבע פאי יכולה להיות כמובן גבוהה הרבה יותר. בעשר עשרים השנים הקרובות מטבעות דיגיטליים הולכים להיות נפוצים הרבה יותר.

אם אני חייב לתת לכם מספר מדוייק הייתי אומר שהמחיר של מטבע פאי יתחיל בדולר שבעים אבל בסופו של דבר יגיע ל-10 או 20 דולרים ואפילו 30 דולר ככל שיעבור הזמן.

עם זאת, אני לא בטוח ב-100% שזה יקרה אבל להיכנס לפרויקט הזה לא לוקח הרבה זמן ומאמץ – כולה כל מה שאתה באמת עושה זה לבזבז כמה שניות על ידי לחיצה על כפתור הברק הירוק כל יום. וגם אם אתה לא מזמין אף אחד להירשם למטבע עם קוד המשתמש שלך, עדיין אתה יכול לכרות כמה פאי בודדים ביום שהשווי שלהם עשוי להיות בין דולרים בודדים לבין כמה עשרות דולרים בודדים.

כמה שווה מטבע הפאי עכשיו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.