בוט

100,000 סקרי אימות חשבונות פאי בחינם

למה בכלל צריך תהליך KYC?

החזון של רשת פאי נטוורק הוא לבנות מטבע וכלכלה דיגיטלית כוללת ומבוזרת עבור כל האנשים ברחבי העולם. מנגנון הכרייה של רשת פיי מבוסס על רשת חברתית וקצב הכרייה נחתך בחצי ככל שגודל הרשת החברתית גדל פי 10 כך שיש צורך לשמור על מדיניות קפדנית של חשבון יחיד לאדם. זה דורש מידה גבוהה של דיוק כדי לקבוע שחברים ברשת הם בני אדם אמיתיים, כדי למנוע מאנשים שיכולים לאגור ממטבע קריפטו פאי באמצעות יצירת חשבונות מזויפים באופן לא הוגן. בנוסף לשכבות שונות של פתרונות טכניים לגילוי, מניעה וחסימה של חשבונות מזויפים לצורך אכיפת מדיניות החשבון היחיד לאדם, תהליך KYC (דע את הלקוח) מספק הגנה נוספת בכדי להבטיח את האנושיות של הרשת. סקר "דע את הלקוח" של רשת פיי לא מסמן V על תיבת סימון רגולטורית, אלא חשוב לשמירה על מנגנון הכרייה של פאי ועל מטרת הפרויקט.

כיצד מתנהל הסקר הנוכחי?

סקר ה-KYC הנוכחי של פאי נטוורק מנוהל על ידי צד שלישי ׁ(חברת Yoti שמתמחה באימות זהות דיגיטלית). למרות שהמסמכים אותם אנו דורשים כיום במדינות רבות הם דרכונים בלבד, פתרונות כאלה לאימות זהות מספקים את רמת האותנטיות אותה אנו מחפשים כעת תוך שמירה על פרטיותם של החברים. פרטיות החברים ברשת פאי היא עיקרון חשוב. לרשת פאי לא כל כך אכפת מהנתונים שתגישו במהלך הסקר כמו האותנטיות של זהותכם (כלומר שאת/ה בן/בת אנוש אמיתי/ת ולא בוט). רשת Pi מכבדת מאוד את פרטיות החברים ומטרתה למזער את הפלישה לפרטיות החברים תוך שמירה על המטבע. כל תהליכי הסקר יופעלו רק מהאפליקציה הרשמית של פאי. היזהרו מכל הונאה ואל תענו על סקרים מחוץ לאפליקציה.

מסך האימות של KYC ל מטבע פאי
כך נראה מסך האימות של KYC ל מטבע פאי

אנו שומעים כי לחלק מהחלוצים קשה להשיג דרכונים ואנו מקווים לפתח סקר מבוזר, אמין ובעלות נמוכה ללא עלות עבור קהילת Pi בעתיד אשר אינו בהכרח דורש דרכון. המטרה הסופית היא לאפשר לכל חלוץ אמיתי ברשת לעבור את הסקר או להוכיח את האנושיות שלו. הדיון בפתרונות לסקרים העתידיים של רשת פאי נטוורק יהיה גם אחד הנושאים בהם נדון בכנס הפאי הקרוב, ואנו נשמח לשמוע אם יש לכם רעיונות יצירתיים.

מה הסקר יאפשר כעת לחלוצים?

נכון לעכשיו אנו משתמשים בסקר בעיקר כדי לאפשר לחלוצים להריץ צמתים ב-Pi Testnet, להיות מפתחים של אפליקציות בפלטפורמה ולבצע העברות בתוך האפליקציה. כל התהליכים הללו המהווים את העמודים לבניית המערכת האקולוגית הכלכלית של Pi. בסופו של דבר, כל חבר בפאי יצטרך לעבור את הסקר על מנת להעביר את הפאי שלו לשלב השלישי בפרוייקט (Pi Mainnet) ולהתחיל לסחור בו.

אגב, הסקר לא פוטר את החלוצים מלציית למדיניות של פאי כולל מכירת פאי והחלפה עם מטבעות וירטואליים או פיאט אחרים כרגע, מכירת חשבונות Pi לאחרים, שימוש בתסריטים אוטומטיים כלשהם בחשבונות שלהם ויצירת חשבונות מזויפים. גם אם חלוץ עבר את הסקר, ההתנהגות האסורה עלולה לגרום להקפאה, ביטול, או חסימה של החשבון לפני השלב השלישי. לכן, אנא אל תשתתפו בפעילות אסורה ואל תעודדו אותה. להיות בן אנוש אמיתי בהתאם למדיניות של פאי זו האסטרטגיה הטובה ביותר להבטיח שמטבעות הפאי שלכם ישארו שלכם.

מהם קריטריוני הבחירה והתהליך עבור הסקר ל-100,000 המשתמשים הראשונים בחינם?

קריטריוני הבחירה כפי שהוכרזו בעבר יהיו מריטוקרטיים, בהתבסס על תרומתו הקודמת של החלוץ לפאי כולל משך הזמן שהיה חלוץ, משך הזמן והאמינות של הצמתים, המעורבות, הגדלת הקהילה, טיפוח שיחות בונות, ותרומות פוטנציאליות עתידיות כולל Pi Node ו-Testnet, Pi Apps Platform, Bootstrapping של PTP, הכלכלה של פאי ובניית המערכת האקולוגית. השיקול בתרומה הפוטנציאלית העתידית פירושו שייבחרו גם חלוצים חדשים וגם ותיקים, אך בסך הכל ישתתפו בסקר חלוצים ותיקים יותר מאשר חלוצים שהצטרפו לאחרונה.

אנו לוקחים בחשבון גם שיש ברשת פאי כמה חשבונות מזויפים. אנו למעשה מזמינים לסקר גם כמה מהחשבונות החשודים שהם מזויפים או מריצים סקריפטים אוטומטיים, כדי שנוכל להמשיך ללמוד את שיטות העבודה שלהם ולייצר בהמשך שכבות הגנה נוספות.

תהליך בחירת הנסקרים החדש בוחר באופן אוטומטי חלוצים על בסיס הסתברותי על פי הקריטריונים הנ"ל על בסיס יומי. החלוצים שנבחרו יקבלו הודעה על ידי פופ אפ בתוך אפליקציית פאי. החלוצים שנבחרו יתבקשו לאשר אם יש להם תעודות זהות אמיתיות. אם כן, הם ימשיכו לסקר. אם לא, זה לא אומר שהם לא ייבחרו שוב. אם מישהו התבקש על ידי המערכת לעבור את הסקר הפעם, יש סיכוי שהוא ייבחר שוב למאה אלף הנסקרים החינמיים מאוחר יותר, אך זה לא בטוח. שקר לגבי מסמך מסויים לא רק יוביל לכישלון הסקר אלא גם יפחית את הסיכוי של חשבון זה להיבחר בעתיד לעבור אותו.

אם מישהו נבחר לסקר ויש לו את המסמכים הנכונים, יש לו 24 שעות לעבור את הסקר. לאחר 24 שעות, אם החלוץ לא בהזדמנות שניתנה לו, ההזדמנות החינמית הזו לעבור את הסקר תתגלגל לחלוצים אחרים. הסיבה שבחרנו ב-24 שעות היא מכיוון שאנו רוצים להבטיח שבכל יום אנו משלימים מספר ממוקד של סקרים, תוך הקצאה אחידה יומית.

בסך הכל, הסקר החינמי הזה הוא רק ההתחלה של אימות הזהות המאפשר לחלוצים רבים יותר לבנות את הרשת המבוזרת של פי ולהעלות את כלכלת פאי, ושוב, תמיד תוכלו לחכות להזדמנויות עתידיות ולפתרונות עתידיים נוספים.

מדוע הסקר הזה ניתן בחינם ל-100,000 החלוצים שייבחרו?

מכיוון שמדובר בקבוצה קטנה יחסית אנו בטוחים שהחלוצים שייבחרו יפעלו להרחבת כלכלתנו ולבנות את ה-Testnet שלנו. הסקר הזה יקר מכיוון שהוא מבוצע כיום על ידי אפליקציות צד ג'. צוות הליבה אמנם יכול לכסות את העלות של הסקר עבור חלק קטן מהקהילה העולמית של פי, אך הוא לא יכול לכסות את עלויות הסקר עבור מיליוני החלוצים הנוכחיים ועשרות או מאות מיליוני החלוצים העתידיים שלנו לפני שנמצא פתרון חינמי אחר.

כפי שהוכרז בדצמבר 2019, צוות הליבה לא ירוויח מאף אחד מתהליכי אימות הזהות. עבור המסה הגדולה של חלוצים, על הסקר העתידי ישלמו חלוצים (כלומר את העלות שהצד השלישי גובה) או תהליך אימות מבוזר, ללא עלות, המותאם אישית לקהילת פאי. השאיפה שלנו היא ליצור סקר אימות בחינם. למרות שעדיין איננו יכולים להבטיח שנשיג מטרה זו, אנו יכולים להבטיח שננסה כמיטב יכולתנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.