איך עובד תהליך הכרייה של מטבע הפאי?

אבני חן שהוצאו מהקרקע באמצעות כרייה

רובנו שמענו כבר על מטבעות קריפטו ועל הסערה שהם מחוללים בעולם הפיננסים. מתגובות מזלזלות ונרגזות שמושמעות על ידי בנקאים וכלכלנים ועד לחזיונות של מהפכה שמושמעים על ידי אנשי הייטק וגורמים אחרים בתעשייה שמזהים בו פוטנציאל אדיר לשינוי.

היכולת ליצור מטבע מבוזר שכרייתו נגישה לכלל הציבור באמצעים טכנולוגיים משך סקרנים רבים שרצו לקחת חלק באפיק החדש.

מטבע הפאי מאפשר גם לאלו מאיתנו שלא מעורים בעולם ההייטק ולא יכולים להרשות לעצמנו את הציוד היקר והמורכב הנדרש לכרייה, לכרות מטבע קריפטו באמצעות אפליקציה למכשירים ניידים.

מהי כריית מטבעות קריפטו ואיך היא נעשית? כאן ננסה להסביר מה עומד בבסיס הטכנולוגיה הזו.

אז מה זה הבלוקצ'יין הזה ששמענו עליו כל כך הרבה?

אם ישנו מאפיין מרכזי לעשור האחרון בעולם הדיגיטל, זהו השיתופיות והביזור של אמצעי הייצור. המשאבים שלנו הולכים ונעשים מבוזרים. לכל אחת ואחד מאיתנו יש בכף היד כלי תקשורת שמאפשר לנו להביע את דעתנו ולהפיץ אותה בהיקפים אדירים, לייצר תוכן ולנהל עסקים.

הגבולות בין יצרנים וצרכנים מיטשטשים ואופי הכלכלה משתנה בהתאם. בלוקצ'יין היא אחת מהתופעות שממשות את המגמה הזו בדיוק, רק בעולם הפיננסים. ובלוקצ’יין היא טכנולוגיה חדשנית לבצע פעולות פיננסיות ועסקיות ברשת ללא כל צורך בניהול או פיקוח מרכזי.

ניתן לבצע העברות כספים בפלטפורמות P2P ולבצע מגוון פעולות פיננסיות נוספות ללא כל רשות חיצונית שמפקחת על הפעילות.

שרשרת הבלוקים התלויים זה בזה

את המודל הישן של פיקוח מרכזי, מחליפה שיתופיות והדדיות כבר ברמה הטכנולוגית.

בעבר, כל משתמש יכול לסייע בעיבוד נתונים ותורם את כוח העיבוד שלו לפתרון נוסחאות מתמטיות מורכבות. כל השתתפות כזו יוצרת בלוק. כדי להגן על נתוני המשתמשים וזהותם, המידע מוצפן בקוד מורכב יותר ובלתי ניתן לפיצוח המאוחסן בבלוק נתונים. כל בלוק מצורף לשרשרת של בלוקים דומים ונוצרת תלות ביניהם. קשרים מתמטיים ברמת הקוד גורמים לכך שלא ניתן לפצח בלוק יחיד ושרשרת הבלוקים יוצרת חומה בצורה ועוצמתית, ללא כל צורך פיקוח נוסף.

מאפיינים אלו של תלות הדדית, שיתופיות וביזוריות עומדים בבסיס הטכנולוגיות החדשות שלנו ועשויים לבשר על עולם כלכלי חדש. במיוחד עכשיו, כשכריית מטבעות הופכת לנגישה יותר, לכולנו יכול להיות חלק בשינוי הזה.

מטבע פאי אגב, "נכרה" באמצעות יצירת מעגלי אבטחה. הרחבנו על כך בעמוד איך פאי עובד?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.