אפליקציית פורום פיירסייד של פאי | Fireside Forum

פורום fireside

ב-1 ליוני 2023 הושקה אפליקציית פאי חדשה על ידי צוות הליבה של רשת מטבע פאי ושמה הוא: Fireside Forum. הגישה לאפליקציה הזו נעשית דרך דפדפן פאי. היא אחת מאפליקציות ברירת המחדל שמופיעות בדפדפן הזה. מדובר בפלטפורמה חברתית Web3 המטפחת דיונים מאומתים ואינטראקציות חברתיות מקוונות בריאות יותר על ידי שילוב טוקנומיקה (טוקונומיקה מתייחסת לכלכלה ולתמריצים סביב טוקנים) באינטראקציות החברתיות.

עם Fireside Forum, מיליוני חלוצים ברחבי העולם יכולים להתחבר ולקיים אינטראקציה בסביבה אנושית שנועדה גם לתגמל אינטראקציות חיוביות וגם לרסן פעולות שליליות. מנגנון זה יאפשר לחלוצים לאגור תוכן אורגני ולספק לקהילה כלים לנהל את הסביבה בצורה מבוזרת.

עדכונים לפורום פיירסייד שנוספו מאז ההשקה

  • בעדכון שנעשה לפורום בתאריך 1.9.2023, יש אפשרות לצרף לינקים חיצוניים להודעות בפורום.
  • בעדכון שנעשה לפורום בתאריך 1.4.2024 נוספה אפשרות לבצע שיתוף לתכנים מחוץ לאפליקציה. לדוגמה שיתוף בווטסאפ וברשתות החברתיות.

החזון של פאי לגבי פורום פיירסייד

רשת פאי נטוורק רואה בעיני רוחה רשת חברתית Web3 שבה טכנולוגיית הבלוקצ'יין לא רק משמשת כשכבת הבעלות, האחסון וההפצה של נכסים דיגיטליים, אלא גם מספקת פתרונות באמצעות תמריצים באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים ליצירת חוויות אינטרנט איכותיות חדשות עם תוכן טוב ואותנטי יותר, שיחות בונות, אחריות ואינטראקציות חברתיות מקוונות בריאות יותר ועוד.

Fireside Forum הוא רק אחת מהאפליקציות הראשונות ברשת פאי המבוססות על טכנולוגיית בלוקצ'יין. Fireside Forum משלב מטבעות קריפטוגרפיים ואסימונים בליבת המנגנון החברתי שלו כדי לעזור לרסן תגובתיות של משתמשים באופן אוטומטי ובכך לתמוך בחברים ליצור תוכן טוב יותר, אינטראקציות חברתיות נעימות יותר ולשפר את חווית המשתמש בפורומים ציבוריים.

הסבר על דפדפן Fireside מס' 1
הסבר על דפדפן Fireside מס' 1
הסבר על דפדפן Fireside מס' 2
הסבר על דפדפן Fireside מס' 2
הסבר על דפדפן Fireside מס' 3
הסבר על דפדפן Fireside מס' 3

במה שונה פורום Fireside?

פורום Fireside מתכוון לפתור את הבעיה הקיימת ברשתות החברתיות הפופולריות הנוכחיות (של Web2) תוך שימוש בטכנולוגית בלוקצ'יין כדי לעצב את עתיד החוויה החברתית ב-Web3.

רשת פאי נטוורק מאמינה שרשת חברתית Web3 אמיתית לא צריכה להיות רק חיקוי של מוצרי רשת חברתית Web2 על ידי אחסון של משהו בבלוקצ'יין. במקום זאת, היא צריכה לשפר את החסרונות הקיימים ברשתות החברתיות הרבות של Web2 כגון הפצת מידע מוטעה ודיסאינפורמציה, טרולים, אלימות באינטרנט ועומס מידע שנובע עקב שימוש יתר באלגוריתמים של למידת מכונה ועוד.

לדעת רשת פאי נטוורק, ישנם שלושה היבטים עיקריים שבהם Web3 מנסה לשפר ולהבדיל את עצמה מרשתות חברתיות מבוססות Web2:

  • בעלות וריבונות עצמית
  • הפצה וביזור
  • שיפור האינטראקציות והחוויה החברתית

בעוד שרוב פרויקטי ה-Web3 מבדילים את עצמם מ-Web2 בפן הראשון (למשל מאפשרים בעלות ואחסון לנכסים דיגיטליים בבלוקצ'יין) וחלקם מבדילים את עצמם בפן השני (ביזור חלוקת משאבי הרשת, כגון משתמשים היכולת לייצר רווח מהמשאבים המקוונים שבבעלותם), רק לעתים נדירות הייתה חדשנות רבה בתחום ה-Web3 בפן השלישי שבו טכנולוגיות בלוקצ'יין ומטבעות קריפטוגרפיים משולבים כדי לפתור באופן מקרוב את הבעיות של הרשתות החברתיות הקיימות.

פאי נטוורק יצרה עיצובים ומוצרים חדשניים כדי להיבדל מה-Web2 בכל שלושת ההיבטים. פאי נטוורק מתייחסת לשני ההיבטים הראשונים, בעלות והפצה, באמצעות הבלוקצ'יין, הארנקים, התפוצה הגלובלית הרחבה מאוד של פאי לעשרות מיליוני משתמשים מעורבים, מנגנון הכרייה המריטוקרטי שלה והמשך הפיתוח שלה בהקשרים אלה. במקביל, רשת פאי גם מחדשת בפתרונות מבוססי בלוקצ'יין כדי לנסות לטפל בפן השלישי ולשפר את האינטראקציות והחוויות החברתיות. Fireside Forum נבנה בהתבסס על החזון של פאי כיצד Web3 צריך לעבוד.

הדור הבא של החוויה החברתית

אי אפשר להמעיט בחשיבות האינטראקציות החברתיות שלנו באינטרנט שכן התחום הדיגיטלי הפך לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. יותר ממחצית מאוכלוסיית העולם משתמשת במדיה חברתית והדרך בה אנו מתקשרים, חולקים רעיונות ובונים מערכות יחסים השתנתה משמעותית מאז שנות התשעים. ככל שההסתמכות שלנו על הפלטפורמות הללו גדלה והולכת, זה אך חיוני שנתמודד עם האתגרים והחסרונות הקיימים.

בשנים האחרונות אנו עדים להשלכות השליליות של ההתנהגות המקוונת הבלתי מוגבלת הקיימת היום. למשל התפשטות פייק ניוז, בריונות ברשת וכדומה. נושאים אלה לא רק משפיעים על רווחת הפרט אלא גם מהווים איום על החברה שלנו. על ידי שינוי של הדרך בה אנשים מתקשרים באינטרנט, רשת פאי שואפת לטפח סביבה דיגיטלית בריאה ואחראית יותר שבה אנשים יכולים לעסוק בשיתוף פעולה משמעותי, להיות מעודכנים ולהשפיע לטובה על הקהילה הגלובלית.

יתרה מכך, ליצירת חוויה מכילה ובונה יותר יש גם פוטנציאל להניע חדשנות ושיתוף פעולה. העדכון של הדרך בה יוצרים אינטראקציות חברתיות באינטרנט היא לא רק עניין של שיפור חווית המשתמש אלא גם של טיפול בבעיות חברתיות רחבות יותר ופתיחת מלוא הפוטנציאל של העולם הדיגיטלי.

Fireside Forum היא הניסיון הראשון של פאי נטוורק להניח את הבסיס לשיח אחראי ברשת, שיח שיתופי ומשגשג יותר, שבו משתמשים יכולים להשפיע בצורה משמעותית על העולם הסובב אותם.

העיצוב של Fireside Forum

הסבר 1 על פורום Fireside
הסבר 2 על פורום Fireside
הסבר 3 על פורום Fireside

קבלו הצצה לעיצובשל האפליקציה. מרכיב חדשני אחד של הטוקנומיקה בפורום Fireside הוא עיצוב מנגנון העלויות שלו. Fireside משתמש ב"תשלום" ככלי לאכוף אחריות ולשפר את האותנטיות ברשת החברתית הזו דבר שהוא בדרך כלל מנוגד לאינטואיציה מכיוון שרוב הרשתות החברתיות רוצות יצירת תוכן חברתי או אינטראקציות ללא הפרעות ובאופן חופשי. אמנם קשה ליישם מנגנון כזה ביישומים חברתיים קיימים של Web2, אבל קל לעשות זאת ברשת פאי עם מיליוני אנשים שכל אחד מהם מחזיק במטבעות קריפטו. האסימונים בתוך האפליקציה, אותם ניתן לרכוש עם מטבע הפאי במיינט נחוצים כדי לעשות כמעט הכל בפורום Fireside כגון, לפרסם, להגיב, ליצור אינטראקציה ולקדם תוכן. לפיכך, מטבעות הפאי שולבו באפליקציה כדי להקל על מנגנון העלויות שמזין את הפעילות בפורום הזה.

האתגרים בעיצוב כזה טמונים גם באיזו מידה מנגנון התשלום הזה משפיע על ההתנהגות של המשתמשים, כלומר, מנגנון התשלום (שנועד שאנשים יקחו אחריות על הפרסומים שלהם ושיהיו אותנטיים יותר, תוך שהוא לא מעכב תקשורת, חילופי רעיונות ויצירת תוכן טוב) שכביכול מעכב פרסומים דווקא נתרם על ידי הקולות המבוזרים ופעולות הגולשים שמתגמלים את התוכן או ההתנהגות הטובה באמצעות שילוב של טיפים ותשלום ליוצרים. העיצוב של פורום Fireside עושה שימוש בעלויות ותגמול, במונעי תמריצים ובתמריצים, במניעים פנימיים וחיצוניים, ויוצר איזון בין כולם כדי להשיג את מטרותיו לשיפור האינטארקציה בין המשתמשים ברשת.

יש עוד הרבה מה לגלות באפליקציית פורום Fireside. תוכלו לגשת לשם בדפדפן פאי. כדי לבצע פעולות הדורשות אסימונים בתוך האפליקציה, עליכם לרכוש אותם באמצעות מטבעות הפאי שלכם ברשת המיינט.

צילום מסך של אחד הפורומים בתוך פורום Fireside
צילום מסך של אחד הפורומים בתוך פורום Fireside

מה הלאה?

הדרך לחדשנות היא לעתים רחוקות צפויה וברורה. הרבה פעמים הדרך הזו דורשת פיתוח תהליכים שיכולים לחזור על עצמם, שיפורים, ולפעמים הגדרה מחדש של ההשערות שלנו. פורום Fireside הוא רק אחד מהמופעים הראשונים של החידושים של פאי נטוורק באינטרנט החדש, המאחד תיאוריה ופרקטיקה, והוא ימשיך להתפתח ככל שנלמד יותר מהשימוש בו על ידי עשרות מיליוני החלוצים הנוכחיים שעם הזמן השאיפה היא שיהפכו למאות מיליונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

דילוג לתוכן