המעבר לבלוקצ'יין של פאי קורה עכשיו!

המעבר לרשת הבלוקציין של פאי

כעת, כשרוב החברים ברשת פאי יכולים להגיש KYC, ויותר ממיליון חלוצים ברחבי העולם כבר עברו את ה-KYC, החל המעבר הרשמי של החלוצים לרשת הבלוקצ'יין של פאי – המיינט.

כפי שצוין בטיוטה החדשה של הספר הלבן המעודכן שפורסם ב-28 בדצמבר 2021, תקופת רשת הבלוקצ'יין הסגורה הנוכחית נועדה במיוחד לאפשר למיליוני חלוצים להשלים את ה-KYC שלהם ולהעביר את מטבעות הפאי שלהם לרשת הבלוקצ'יין, המיינט, בזמן שהקהילה מתמקדת ביצירת כלי עזר ובאתחול של המערכות השונות באמצעות בנייה ושימוש באפליקציות פאי חדשות, העברת אפליקציות טסטנט למיינט והשלמת ושיפור התשתיות.

אם עברתם את תהליך ה-KYC וכל תיבות הסימון בצ'קליסט שלכם מסומנות ב-V ירוק, תוכלו להעביר יתרת הפאי שלכם (החלק שניתן להעברה, זה שכריתם בעצמכם על ידי לחיצה על הברק כל 24 שעות) אל רשת הבלוקצ'יין. איך מגיעים לצ'קליסט? נכנסים לאפליקציית פאי, בתפריט ההמבורגר לוחצים על "Mainnet" ומגיעים אל המסך הבא:

צ'קליסט פאי

לאחר שתסיימו את שלבים 1-6 ברשימה, השלב השביעי יהפוך לזמין עבורכם. השלמת השלב האחרון הזה תאפשר להעביר את יתרת הפאי הזמינה להעברה אל המיינט. רשת פאי נטוורק הפכה את המטבעות הקריפטוגרפיים לנגישים ברחבי העולם, ומאפשרת לכמעט כל מי שחפץ בכך ושיש לו טלפון נייד לכרות פאי בטלפון ללא עלות כספית. זו הצלחה כבירה של הרשת להגיע לרגע שבו כמות פאי עצומה מוכנה לעבור למיינט.

לאחר השלמת הצ'קליסט, היתרה הניתנת להעברה שלכם תמתין בתור להעברה לכתובת הארנק שלכם בבלוקצ'יין. לאחר המעבר, במשך 14 יום הפאי שהועבר לא יהיה ניתן להעברה עדיין על ידיכם, מה שיאפשר לרשת לבצע בדיקות נוספות או תיקונים של תקלות במידת הצורך. כאשר יסתיימו השבועיים הללו, תוכלו להשתמש בפאי שלכם כרצונכם בתוך הרשת.

יתרה ניתנת להעברה

החלקים הבאים מיתרת הפאי בסלולרי שלכם יהוו את היתרה הניתנת להעברה – הכשירה להעברה לרשת הבלוקצ'יין של פאי. זכרו שכל יתרה ניתנת להעברה שנשארת או שנצברת לאחר מכן תועבר לאחר ההעברה הראשונה מכיוון שהרשת תמשיך לספק קצב של העברות אוטומטיות ומתמשכות מאוחר יותר.

  • פאי מכרייה עצמית (פאי שנצבר כאשר אתם כורים בעצמכם על סמך קצב הכרייה הבסיסי כל 24 שעות.
  • חלק מתגמולי מעגל האבטחה שמגיעים לכם בזכות החלוצים שיעברו KYC במעגל האבטחה שלך.
  • תגמולים שונים שיתקבלו משימוש באפליקציה, תפעול צומת או נעילה.

הפאי שנכרה עקב תגמולים של צוות ההפניה שלכם יושהה לצורך העברה בשלב זה, ללא קשר אם מישהו בצוות ההפניה עבר KYC או לא. בדרך כלל, החלקים של תגמולי הפניה המיוחסים לחברי צוות ההפניה השונים יהפכו ליתרה שניתנת להעברה רק לאחר שהחברים המקבילים יקבלו אישור KYC. אחרת, הפאי הזה ישאר כיתרה לא מאומתת באפליקציה לנייד. מכיוון שחישוב תגמולי ההפניה של הרשת הוא אינטנסיבי ויקר מבחינה חישובית, הגיוני יהיה לחשב את תגמולים האלה כאשר לרשת יש יותר אנשים שעברו KYC. הסיבה שהתגמולים של צוות ההפניה הם אינטנסיביים מבחינה חישובית היא שהם אחראים לכרייה במקביל של כל זוג חלוצים – מפנה ומופנה, שיכול להשתנות אפילו בתוך אותו צוות הפניה. למען היעילות של הרשת, כל תגמול של צוות הפניה יעובד ויועבר במועד מאוחר יותר כאשר עוד ועוד חלוצים יעברו KYC.

לבסוף, עמלת KYC בסך פאי אחד תנוכה מהיתרה הניתנת להעברה. הסכום הזה יעבור למאגר אימות לשם תגמול של המאמתים האנושיים של קהילת פאי.

לאחר ההעברה הראשונית לרשת הבלוקצ'יין, החלוצים יכולים להמשיך לכרות פאי בדיוק כמו קודם באפליקציה על ידי מתן סוגים שונים של תרומות לרשת. הפאי שייצבר יעבור את אותו תהליך של הפיכה ליתרה ניתנת להעברה, מוכן להעברה הבאה שתתרחש אוטומטית כאשר הרשת תפעיל אותו במועד מאוחר יותר.

איך הנעילות עובדות במיינט?

בעוד שהפאי הנעול מתבסס על הגדרות הנעילה של כל חלוץ (אחוז ומשך זמן) יועבר לרשת הבלוקצ'יין הפאי שלא ננעל. הפאי הנעול לא יהיה ניתן להעברה בבלוקצ'יין עד שזמן הנעילה יסתיים. משך זמן הנעילה שנקבע על ידי החלוץ מתחיל בתום תקופת ההמתנה של 14 יום.

התקופות הארוכות יותר, כלומר שנה ו-3 שנים, יסתיימו על בסיס אקראי, מדורג. זאת כדי למנוע מצב שבו לחלוצים רבים תשתחרר במקביל הנעילה לטווח ארוך שלהם, בהתחשב בכך שהם יעברו לבלוקצ'יין באותו הזמן. באופן ספציפי:

  • חלוצים עם נעילה של שנה יכולים לקבל "הנחה" של עד חודש אחד על תקופת הנעילה שלהם, כלומר הנעילה שלהם יכולה לפוג עד חודש מוקדם באופן אקראי. עם זאת, בלי קשר לשחרור הסכום מוקדם יותר החלוצים עדיין ייהנו מתגמול הכרייה כאילו הסכום ננעל למשך שנה. לדוגמה, אם לירון, נעלה 100 פאי למשך שנה, הנעילה בפועל של הבלוקצ'יין עשויה להסתיים תוך 11 חודשים ו-15 ימים בהתבסס על האקראיות הזו, במקום 12 חודשים בדיוק. לירון עדיין תקבל את הבונוס שלה כאילו נעלה את הסכום למשך 12 חודשים שלמים.
  • חלוצים עם נעילה של 3 שנים יכולים לקבל באופן דומה "הנחה" של עד 3 חודשים, תוך שהם עדיין נהנים מתגמול הכרייה כאילו נעלו את הפאי שלהם למשך 3 שנים תמימות.

שימו לב כי לאחר ההעברה הראשונית של הפאי לבלוקצ'יין, הגדרות הנעילה הבאות שלכם – משך הזמן והאחוז – ישארו זהות להגדרה הנוכחית ויחולו על המעברים הנוספים העתידיים של הפאי שלכם באופן אוטומטי, אלא אם תשנו את ההגדרות האלה. השינויים יחולו על כל העברה חדשה לבלוקצ'יין, אך לא ישפיעו על כל הנעילות הקודמות שכבר הועברו לבלוקצ'יין.

תזכורות לגבי המעבר למיינט (הבלוקצ'יין)

כשאתם עוברים את הפעילות המרגשת הזו, אנא זכרו שתי נקודות חשובות:

  • בזמן השלמת הצ'קליסט, חיוני שתשתמשו בסיסמה הסודית הנכונה של הארנק שלכם אותו מומלץ לשמור במקום בטוח ולא לחלוק עם אף אחד אחר. הארנק אינו ארנק קסטודיאלי, כלומר, בדומה לרשת הבלוקצ'יין של הביטקוין, הרשת לא יכולה לשחזר את הפאי שלכם אם תאבדו את משפט הסיסמה הפרטי שלכם או שמישהו עם גישה למשפט הסיסמה הפרטי שלכם יגנוב את הפאי מהארנק שלכם.
  • לאחר תום תקופת ההמתנה של 14 יום ושחרור הפאי בארנק שלכם, כל העסקאות שתבצעו ברשת הבלוקצ'יין יהיו גלויות ובלתי הפיכות.

נגישות של KYC

חלוצים שעדיין מחכים להזדמנות שלהם להגיש KYC, אנא התאזרו בסבלנות מכיוון שהרשת ממשיכה להרחיב את פתרון KYC ולפתור את הבעיות שלעיתים נוצרות לחלוצים.

החשיבות של תקופת הרשת הסגורה של המיינט

כפי שכתבנו בבלוג בדצמבר, תקופת הרשת הסגורה הנוכחית תוכננה במיוחד כדי לאפשר לאקוסיסטם של פאי זמן לעבור לרשת הבלוקצ'יין בצורה חלקה תוך שמיליוני חלוצים עוברים תהליכי אימות KYC ואפליקציות וכלי שירות חדשים נבנים על ידי מפתחי קהילה.

בהתאם לחזון של רשת פאי לאפשר מערכת אקולוגית מבוססת שירותים, התקופה הסגורה מאפשרת גם לאפליקציות לפרוס את עצמן במיינט וליצור כלי עזר עבור החלוצים. אפליקציות פאי יוכלו לעבור מרשת הטסטנט למיינט ולעסקאות פאי אמיתיות. אפליקציות ששוחררו במהלך תקופה זו יכללו את אלה שנוצרו על ידי מפתחי קהילה וצוות הליבה. יתרה מכך, תוכניות מעורבות מפתחים חדשות ומשופרות – כמו האקתונים מתמשכים ותוכניות מפתחים אחרות – ישוחררו כדי לגייס ולתמרץ יותר פיתוח קהילתי.

חלוצים שהם גם מיומנים ב-KYC וגם שהועברו יוכלו להוציא את הפאי שלהם על אפליקציות פאי שונות, להגביר את יצירת כלי השירות והאתחול של המערכת האקולוגית של פאי לפני הרשת הפתוחה. חלק מיישומי פאי כאלה יהיו זמינים בקרוב עבור החלוצים לאחר תקופת ההמתנה שלאחר המעבר לרשת הבלוקצ'יין, בעוד שאפליקציות פאי נוספות מהקהילה יוכנסו בהדרגה. הדרך ההדרגתית והמכוונת לרשת הפתוחה תסייע גם לאפליקציות, כמו גם לרשת פאי לאתר ולפתור כל תקלה בשוק ובטכנולוגיה.

בעוד שעסקאות בין אפליקציות פאי ועסקאות בין חלוצים ו-P2P מותרות בתוך רשת פאי, לרשת הסגורה יהיו הגבלות מסוימות המפורטות להלן עד שתתחיל תקופת הרשת הפתוחה.

  • אסורה קישוריות חיצונית בין רשת הבלוקצ'יין של פאי ובין רשתות בלוקצ'יין או בורסות קריפטו אחרות.
  • יהיה ניתן לגשת אל רשת המיינט רק דרך האפליקציות Pi Wallet ו-Pi בדפדפן פאי.

תזכורת חודשית להתאמת קצב הכרייה

זכרו שב-1 בכל חודש, קצב הכרייה הבסיסי משתנה שוב כחלק מההתאמה החודשית שלו בהתבסס על נוסחת הנפקת התגמולים שפורסמה במרץ 2022. מנגנון הכרייה החדש, החל מ-14 במרץ 2022, מאפשר להגביר את קצב הכרייה האישי באמצעות תרומות מגוונות, כולל נעילות של סכומי פאי, שימוש באפליקציה, שימוש בצמתים, מעגלי אבטחה והפניות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.