תרשים של צומת Node

הגרסה החדשה של הצומת פאי נוד (0.3.4)

אנו שמחים להציג את הגרסה החדשה של הפאי נוד

(v0.3.4), הזמינה כעת להורדה או שדרוג באתר. בשונה מגרסאות קודמות שבהן כפתור המתג בממשק הצומת מפעיל רק פונקציה שאוספת נתונים על ביצועי המכשירים השונים, אותו כפתור מתג בגרסה החדשה יכול כעת להפעיל את הפונקציה שמפעילה את הבלוקצ'יין עבור מועמדים נבחרים.

למי שלא יודע, הנה הסבר על פאי נוד (צומת פאי).

הורדה וגישה

הגרסה החדשה הזו מאפשרת לצוות הליבה להזמין בהדרגה מועמדים שהתקינו את הצומת להתחיל להפעיל את הבלוקצ'יין של רשת הניסיון. לכן, אנו ממליצים לכל הצמתים לשדרג לגרסה האחרונה. (אם הורדתם אותה בשבוע שעבר כשכבר פרסמנו אותו באפליקציית פאי נטוורק, אין צורך להוריד אותו שוב). עם זאת, הפונקציונליות החדשה תופץ בהדרגה למועמדים שונים מסיבות טכניות. משמעות הדבר היא שלאחר הורדת הגרסה החדשה, רוב המועמדים כנראה יראו את אותו ממשק ישן בהתחלה. אגב, למרות שגרסה זו עשויה להיות בעלת מראה זהה בהתחלה, מתחת למכסה המנוע שלה יש רכיבים שונים. בשבוע שלאחר מכן, מועמדים נוספים יוכלו לקבל את הפונקציונליות החדשה, כלומר את היכולת להפעיל את המתג שמפעיל את פונקציית הבלוקצ'יין.

בתחילה האפשרות תופעל רק למחשבים עם מערכות ההפעלה הבאות:

  • Windows 10 Home או Pro ששודרגו לגרסה האחרונה של מיקרוסופט (גרסה 2004) עם WSL 2 שמשתמש ב-Docker Desktop.
  • כל גרסת דסקטופ MacOS עם Docker.

בגרסאות עתידיות נאפשר את הפונקציונליות הזו למערכות הפעלה נוספות וננסה לגרום לבלוקצ'יין לעבוד על ארגז הכלים של דוקר. המטרה היא לאפשר לכל מועמדי הצומת להיות מסוגלים להפעיל את פונקציית הבלוקצ'יין כדי לעקוב אחר רשת הניסיון של הבלוקצ'יין תוך כדי התפתחותה.

בחירת ה-Nodes (הצמתים) שיכולים להגיש עסקאות תתבצע בעתיד כאשר התכונה תהיה זמינה. לגבי Supernodes נבצע בחירות מאוחר יותר על סמך נתונים סטטיסטיים שנאספו בשלב הבחירה כאשר מועמדי Pi Node הפעילו את השלב הנוכחי. בקרוב גם נגיש חלק מהסטטיסטיקות שאספנו אודות המכשיר וביצועיו לבעלי המכשיר בגרסה 0.3.4כמו למשל זמן פעילות ויציבות.

המשמעות של גרסת 0.3.4

הגרסה החדשה תאפשר צפייה רק ​​ברשת הניסיון של פאי,אבל זה עדיין מהלך משמעותי מכיוון שזו הפעם הראשונה שתוכנת Pi Node מפעילה את הבלוקצ'יין בקנה מידה גדול יותר והיא יוזמת את השלב השני של מפת הדרכים הכוללת תהליך איטרטיבי של שתי פעילויות: בדיקת תרחישים ותיקון האלגוריתם. בהתבסס על גרסה זו, צוות הליבה יכול להקצות במהירות נתונים מדומים של גרף הרשת והתצורות לצמתים שונים, כדי לבחון בצורה יעילה יותר מגוון רחב של תרחישים ומצבי רשת. הנתונים שיתקבלו מבדיקות אלה יאפשרו את תהליך התיקון של האלגוריתם. ככל הנראה בהמשך תהיה תקופה ארוכה שבמהלכה ישוחררו גרסאות צומת רבות מכיוון שהן תכלולנה לא רק הנדסה של האלגוריתם אלא גם פריצות דרך מחקריות. ככל שאלגוריתם הקונצנזוס ישתפר באמצעות נתונים מדומים, צוות הליבה יוכל להוסיף יכולות רבות יותר לצמתים ולסופרנודים מאשר רק צפייה ברשת הניסיון כגון אימות עסקאות והשתתפות באלגוריתם הקונצנזוס, והתקדמות לקראת השלב השלישי – רשת ניסיון לייב.

מאחורי הקלעים של הגרסה החדשה…

במהלך החודשים האחרונים פיתחנו גרסה של Node המאפשרת לחלוצים להפעיל את הבלוקצ'יין באמצעות ממשק ידידותי למשתמש. לקח לא מעט זמן לשחרר גרסה זו לכל החלוצים מכיוון שבנוסף להתפתחותה, היו לנו גם כ- 8 איטרציות של גרסאות בדיקה עם טסטרים מתנדבים לפני השחרור לקהילה. מטרת הבדיקות הללו הייתה לגלות ולתקן כמה שיותר באגים העלולים לקרות על ידי מכשירים ומערכות הפעלה שונות, ולחסוך תסכול מרוב החלוצים. בשל הצפי של בעיות תאימות למכשירים ומערכות הפעלה מגוונות, אנו עדיין מצפים לדיווחים על בעיות בעת הפעלת הגרסה החדשה אך אנו מקווים שהם יצטמצמו בהרבה הודות לתהליך הארוך שעברנו.

כמה שווה מטבע פאי?

עוד על מטבע קריפטו פאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.