5 עובדות שלא ידעת על הארנקים הדיגיטליים של PI

ווס ספנסר מדבר על 5 היתרונות בארנקי פאי
ווס ספנסר מדבר על 5 היתרונות בארנקי פאי

הם כבר פועלים ברחבי העולם ומציעים יתרונות רבים לקהלים חדשים שעד עכשיו עולם הקריפטו לא היה נגיש להם. מטבע הפאי מסתמנים היום בתור ההבטחה החדשה בתחום המטבע הדיגיטלי ואנשים רבים כבר הביעו עניין ומתנסים במטבע החדש. יש סיבה לכך שהפופולריות של פאי הולכת וגוברת. הוא מציע אפשרויות גמישות יותר, ידידותיות יותר למשתמש ונוחות שעד עכשיו פשוט לא הייתה אפשרית בתחום.

האמון בפאי רק נבנה והפעילות שלו ממש בצעדים הראשונים שלה. אלו מאיתנו שייכנסו בשלבים הראשוניים האלו לתחום הזה, יוכלו ליהנות מהשקעה שעשויה להעלות את הערך שלה באופן משמעותי. מומחים בתחום חוזים עתיד מזהיר למטבע הזה וכפי שנראה מיד, הוא יכול לפתוח פתח למהפכה כוללת במטבעות הדיגיטליים. אז מה סוד ההצלחה של הפאי? כדי להעמיק את הידע שלך בתחום, אספנו 5 עובדות שכדאי לדעת על המטבע הדיגיטלי החדש.

שיעור השימוש בארנקים הולך וגובר

כבר היום, בשלב הראשוני בו אנחנו נמצאים, קיימים מעל 12,000 ארנקים של פאי. מטבע פאי מבוסס על מערכת Stellar הפועלת באמצעות אלגוריתם מבוסס קונצנזוס. משמעות הדבר בפועל היא שביצועי האלגוריתם הזה תלויות בעיקר במספר הצמתים ובמידת האמון שהמשתמשים הנוספים נותנים במערכת. העובדה שיש כבר עכשיו, כמה שבועות אחרי ההשקה של ארנקי פאי 12,000 ארנקים מהווה חדשות טובות למשקיעים ומעידה על אמון גבוה בפלטפורמה.

כפי שניתן להבין, מדובר בתהליך שמזין את עצמו, ככל שיהיו יותר אנשים, יגבר האמון במערכת, מה שיגרום למשתמשים נוספים לנהור למערכת ולהתנסות בה וכן הלאה. 12,000 משתמשים זו התחלה נהדרת שתבטיח לנו יציבות ותפקוד אופטימלי כבר בצעדים הראשונים. בקצב הזה, סביר מאוד להניח שכשרשת פאי תיכנס לשלב ה-Mainnet, המספר יקפוץ בצורה חדה.

אין צורך בבקיאות מלאה בתפעול הצומת כדי להשתמש בארנק הפאי

האתגר העיקרי עד כה בשימוש במטבעות קריפטו היה בעיקרו טכני. לא סתם נוצרה למטבעות סטיגמה של "השקעה לאנשי הייטק". מתעניינים רבים במטבעות הדיגיטליים נרתעו מהמורכבות של תהליך כריית המטבעות ובחרו לא להיכנס לתחום. מטבעות כמו ביטקוין או אית'ריום דורשים ציוד יקר ומורכב וידע מעמיק בתחום הבלוקצ'יין כדי לכרות מטבעות בצורה יעילה. עכשיו, נראה שהמציאות הזו משתנה.

הבשורה המשמחת ביותר שמגיעה עם מטבעות פאי היא שכבר לא צריך להריץ את הגרסה המלאה של הצומת כדי להשתמש בארנק. כמובן שעדיין צריך את התוכנה, אבל מעולם לא היה כל כך פשוט לתפעל אותה באופן מינימלי. גם עם השימוש הבסיסי ביותר, ללא שום ידע מעמיק מדי בבלוקצ'יין, ניתן להשתמש בארנק. בפורומים רבים ברחבי הרשת מתקיימים כבר דיונים ערים ומשתמשים רבים קיבלו סיוע בפתרון מגוון בעיות בהרצת התוכנה.  עם מעט לימוד וניסוי וטעיה בהתחלה, אפשר לגמרי להיכנס לעניינים ולהתחיל להשתמש במטבע.

הארנקים של פאי זמינים בכל מערכות ההפעלה במובייל

שינוי מהפכני נוסף שמגיע עם המטבע החדש הוא האפשרות לכרות מטבעות במכשירים ניידים. בלי כוח חישוב אדיר, ציוד בלתי נגיש או חשבונות חשמל אסטרונומיים. עם PI, אפשר להריץ את הצומת דרך אפליקציות ייעודיות ל-iOS ולאנדרואיד. מעבר לתוכנת הצומת הבסיסית למחשב, ניתן גם לכרות את המטבע מכל מקום עם הסמארטפון בכל רגע שהוא לא בשימוש. המשמעויות של זה משנות את כל חוקי המשחק. בהתחשב בעובדה שסמארטפונים נמצאים בתפוצה אדירה, יש כאן פוטנציאל להרחיב את היקף השימוש ואת כמות הצמתים באופן חסר תקדים. הרבה יותר מאשר בכל מטבע דיגיטלי אחר.  

כדי לעמוד בביקוש כזה, פאי תצטרך להשקיע משאבים רבים בהכנת מערכת שתתמודד אתו. היציבות והאמינות של המערכת, כאמור, תקבע במידה רבה את ההצלחה שלה בהמשך. במובן הזה, ההצלחה של המערכת עלולה להפוך להיות גם הסיבה לנפילתה. כדי להבטיח שזה לא יקרה, תידרש עשייה מתמדת כדי להרחיב את היקף הפעילות. ככל שתבוצע היערכות מתאימה, יש כאן בשורה חדשה בעולם המטבעות הדיגיטליים.

ארנק פאי יאפשר לשמור מטבעות קריפטו מסוגים נוספים

בפאי נטוורק כבר מניעים תהליך שיאפשרו למשתמשים להחזיק מטבעות קריפטו מכל הסוגים בארנק אחד. רוב המשתמשים במטבעות הדיגיטליים יעשו לרוב שימוש בכל מיני סוגים. המגוון הזה מאפשר גמישות ונותן מרווח רב למשחק. כשהאפשרות הזו תהיה זמינה, לא נצטרך יותר להסתבך עם כמה ארנקים שונים. הכול יהיה נגיש לנו דרך מערכות נוחה אחת וכפי שאמרנו – גם דרך המכשירים הניידים.

מעבר לעובדה שזה נוח, זה פותח אפשרויות חדשות שלא היו זמינות עד עכשיו עם מטבעות קריפטו. כשניתן להחזיר מספר מטבעות על אותה מערכת, נפתחת האפשרות לסחר. סביר מאוד להניח שבמערכת PI תהיה האפשרות לחליפין ולסחור בין מטבעות באופן מובנה בארנק – בלי להיעזר בפתרונות צד שלישי. כבעלי מטבעות, נוכל לעשות שימוש בכל רגע נתון במטבע המשתלם ביותר.

חשוב לשמור על מעגל אבטחה הרמטי

בשלב הזה, זה בוודאי לא נראה כל כך קריטי. המערכת עדיין בצעדים הראשונים שלה. סביר מאוד להניח שרבים מזמינים את כל מי שהם רק יכולים לעשות שימוש במערכת ומרחיבים את המעגל כל הזמן. בהמשך הדרך, חשוב שנשים עין על הנקודה הזו. ככל שהמעגל רחב יותר, כך החשבון שלנו פרוץ יותר ותמיד קיימת הסכנה שבסופו של דבר הנתונים הרגישים שלנו ייפלו לידיים הלא נכונות.

פאי, כפי שאמרנו, מבוססת על אלגוריתם קונצנזוס וללא אמון במשתמשים, יהיה קשה מאוד להניע את הפלטפורמה הזו להישגים גבוהים. לכן, אבטחה איכותית היא תנאי הכרחי להצלחה שלה ולא פחות חשוב מכך, היא תשמור על המטבעות שלנו באופן אופטימלי. ככל שמעגל האבטחה שלנו יהיה מצומצם יותר, אנחנו נרוויח בשני היבטים עיקריים. בהיבט הראשון והמובן יותר מאליו, נוכל להבטיח שהארנק הדיגיטלי שלנו חשוף למינימום עיניים. מצד שני, מכיוון שמעגל האבטחה כל כך מוגן, ייתכן שתוכל להיפתח האפשרות לספק מענה לעוד בעיה נפוצה בעולם הזה. כשיש לנו מעגל שמורכב מאנשים שאנחנו נותנים בהם אמון מלא, יהיה ניתן לשלב כלים לשחזור סיסמאות ולהיעזר במעגל האבטחה שלנו כדי לקבל גישה למערכת במקרה שאיבדנו את הסיסמה.

במובנים רבים פאי משנה את חוקי המשחק והופכת את הרעיון של מטבע מבוזר למקיף ומלא מאי פעם. המערכת הופכת לשיתופית יותר, מבוססת אמון, בהיקף נרחב ונוחה יותר לשימוש. ככל שהמערכת תמשיך להתפתח ומספר המשתמשים יעלה, היא עשויה להפוך לפתרון תשלומים חדיש ונפוץ. במציאות כזו, מטבעות הקריפטו יהפכו מקוריוז שנועד ליחידי סגולה למכשיר פיננסי בשימוש נרחב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.