יש תאריך יעד להשקת הרשת הפתוחה של רשת מטבע פאי נטוורק!

הכרזה על הרשת הפתוחה של פאי

הרשת הפתוחה (מיינט) של מטבע פאי תושק במהלך בשנת 2024, אם יתקיימו שלושת התנאים הבאים:

תנאי 1: סיום כל עבודות התשתית לרשת הפתוחה בתחומים הטכנולוגי, מוצר, העסקי והמשפטי.

רוב אבני הדרך הטכניות והמוצריות של עבודת הכנה כזו רשומות תחת פרויקטים שונים במפת הדרכים של V2 שפורסמה גם היום, למעט עבודה בצד העסקי והמשפטי. מפת הדרכים של V2 גם לא כוללת כמה אבני דרך טכניות ומוצריות בגלל סיבות אבטחה או בגלל שהן קשורות לפרויקטים התגנבות שאמורים להתפרסם מאוחר יותר. מפת הדרכים של V2 שפורסמה היום תושלם ותלוטש בהמשך, והסטטוס של אבני דרך (כלומר, בין אם הן בהיסטוריה, בתהליך או בצנרת עתידית) יתעדכן באופן רציף במהלך השנה. העבודה להשגת תנאי זה תיעשה בעיקר על ידי צוות הליבה. נכון לעכשיו, אנחנו בדרך למילוי תנאי 1.

תנאי 2: השגת יעדים בתחומים: KYC, מעבר לרשת מיינט ויצירת כלי שירות.

תנאי זה תואם את יעדי הרשת הסגורה כפי שפורסמו בפרק מפת הדרכים המעודכן של הספר הלבן שפורסם בדצמבר 2021, כגון הגעה למסה קריטית של חלוצים שאימתו זהות (KYC) ושימוש בכלים מגוונים של מטבע פאי במערכת האקולוגית של פאי. יעדי הרשת הסגורה הללו צריכים להיות מושגים במהלך שנת 2024:

אימות זהות (KYC) ומעבר לרשת מיינט

  • 15 מיליון חלוצים צריכים לעבור תהליך KYC מלא וגם,
  • 10 מיליון חלוצים צריכים לעבור לרשת המיינט

שירות

  • 100 אפליקציות פאי אמיתיות ש-(1) נמצאות במיינט או מוכנות לעבור אליו, (2) תואמות למדיניות של פאי (3) פותרות צורך אמיתי ומביאות תועלת לאקו-סיסטם של פאי, ו-(4) הן אפליקצייה מובהקת. כלומר, לא עותק של אפליקציית ההדגמה או אפליקציית פאי אחרת.

כדי לסבר את האוזן, אז נכון לעת כתיבת שורות אלו (סוף דצמבר 2023) הנתונים הנוכחיים לגבי המשתנים שלעיל הם 8 מיליון חלוצות שעברו KYC כ-4 מיליון עברו לרשת מיינט וכ-40 אפליקציות פאי שעומדות בסטנדרטים שלמעלה קיימות אם כי יש הרבה יותר אפליקציות בטסטנט או כאלה שניתן לשפר אותם במהירות יחסית.

בעוד שצוות הליבה ימשיך לספק תמיכה טכנית ומוצרית, כדי לעמוד ביעדי ה-KYC וההגירה קהילת משתמשי הפאי תצטרך לעבוד קשה כדי לגרום לעוד חלוצים להצטרף, להתחבר מחדש, ליישם, לאמת, לעבור KYC ולהשלים את הצ'קליסט למעבר לרשת המיינט. יעדי השירות מסתמכים על מפתחי הקהילה שיבנו וישיקו אפליקציות פאי בהתאם למדיניות פאי עם התמיכה הטכנית, המוצרית, העיצובית, התוכנית והחונכות של צוות הליבה.

תנאי 3: היעדר סביבה חיצונית שלילית שתפריע להצלחת הרשת הפתוחה

בקיצור, אירועים בעולם משפיעים על מטבעות, ופאי אינו שונה בהיבט הזה. אמנם איננו שולטים במה שקורה בעולם, אך אנו שולטים בהשקה של המטבע ולא נסכן את העבודה הקשה והמסירות של הקהילה עם מעבר פזיז לרשת פתוחה.

התזמון של המעבר יצטרך לשלב את הגורמים הגלובליים הללו שאינם בשליטת צוות הליבה או קהילת החלוצים. גורמים אלו יכולים להיות משברים כלכליים עולמיים, התפתחויות משפטיות או רגולטוריות שליליות, אי ודאות בתעשייה, מגיפות, מלחמות וכדומה.

3 התנאים הללו יעזרו לקבוע את התזמון של הרשת הפתוחה ובתקווה שהרשת תוכל להשיג אותם בשנת 2024. אם לא יתקיימו תנאים כאלה, ייתכן שהרשת הפתוחה תתעכב כדי להבטיח מעבר מוצלח יותר בהמשך. בסך הכל, ההחלטה על השקת הרשת הפתוחה והתזמון שלה יתקבלו כדי לשרת בצורה הטובה ביותר את החזון של פאי, את הקהילה ואת הרשת.

דו"ח מצב ועדכון יוני 2024

  • יותר מ-11.1 מיליון חלוצים עברו KYC. כלומר אנחנו בשני שליש מהיעד (15 מיליון)
  • יותר מ-5.58 מיליון חלוצים עברו למיינט. כלומר, אנחנו יותר מחצי מהיעד (10 מיליון)

שאלות ותשובות

האם יש ערובה לכך שנעבור לרשת הפתוחה ב-2024?

לא, אין ערובה כזו. עם זאת, הכתבה הזו היא התוכנית האמיתית והתהליך שיש לעבור כדי לעבור לרשת הפתוחה. זה גם שופך אור על מי ומה המניעים העיקריים מאחורי התנאים ואבני הדרך הללו. כפי שהוסבר לעיל, המעבר תלוי במאמצים הקולקטיביים של צוות הליבה, מפתחי הקהילה והחלוצים. גם אם צוות הליבה והחלוצים היו ממלאים שניים מהתנאים, הגורמים הסביבתיים הבלתי נשלטים והבלתי ניתנים לחיזוי (כלומר, התנאי השלישי) עדיין יכולים לאלץ את הרשת להישאר בתקופת הרשת הסגורה ולהמשיך להיבנות, תוך הסתגלות למציאות הגלובלית.

כיצד ניתן לתרום להתקדמות למעבר לרשת הפתוחה?

המהלך של הרשת הפתוחה בשנת 2024 תלוי בכל אחד מאיתנו, במיוחד ביעדים המפורטים בתנאי 2. צריך להשלים תחילה את ה-KYC ואת הצ'קליסט ולאחר מכן להזמין את מעגל האבטחה והצוות שלך, כמו גם את הקולגות, החברים, המשפחה או כל אחד כדי להשלים את ה-KYC והרשת הפתוחה.
אם אתה מפתח, (1) אתה יכול לבנות אפליקציית פאי עבור קהילה של עשרות מיליוני חלוצים ממגוון מקרי שימוש אפשריים ללא ניסיון קודם בבלוקצ'יין. אם אינך מפתח, (2) תוכל להזמין מפתחים מהרשת האישית והמקצועית שלך ליצור אפליקציית Pi תחת תוכנית שגריר המפתחים ולקבל פרס של 1000 פאי. כלי עזר לא רק נוצרים, אלא גם משומשים. לכן, בין אם אתה מפתח ובין אם לאו, (3) אתה יכול לתמוך ביעדי השירות ברשת על ידי (א) שימוש ב-Pi Apps בדפדפן פאי, (ב) לשתף תוכן Pi Apps לעולם באמצעות PiNet, ואפילו (ג) להשתמש ולקבל פאי בעסק שלך.

מהי הרשת הפתוחה של פאי?

ב-28 בדצמבר 2021 השיקה פאי נטוורק את הבלוקצ'יין שלה במצב סגור (מיינט), כלומר הבלוקצ"יין פעיל אבל עם חומת אש שמונעת כל קישוריות חיצונית לא רצויה. מעבר לרשת פתוחה פירושו שחומת האש תוסר, מה שמאפשר קישוריות חיצונית. למשל, לרשתות אחרות, לזירות מסחר, לבורסות, לארנקים ולכל מי שרוצה להתחבר לבלוקצ'יין.

כיצד יהיה ניתן לדעת את מצב ההתקדמות לקראת הרשת הפתוחה בשנת 2024?

בשנת 2024, צוות הליבה יספק באופן רציף עדכונים על התקדמות הרשת בעיקר בתנאים 1 ו-2 באמצעות מפת הדרכים עצמה ו/או הודעות במסך הבית של האפליקציה. בדרך זו, גם המשתמשים וגם צוות הליבה יוכלו לבדוק את ההתקדמות הקולקטיבית, להעריך היכן נמצאים הפערים ולמקד את המאמצים בהתאם כדי להשיג את המטרה הקולקטיבית של מעבר לרשת הפתוחה בשנת 2024.

2 מחשבות על “יש תאריך יעד להשקת הרשת הפתוחה של רשת מטבע פאי נטוורק!”

  1. הייתי שמח לקחת חלק יותר פעיל, אבל כל הפרסומות והצעות המשחקים שלא ניתן לסגור, מייצר הרגשה של נוזקה ולא של רשת פתוחה עם כוונות רציניות.

    1. ראשית אפשר לבטל את הפרסומות בתחתית עמוד הפרופיל (למשך שבועיים בכל פעם). שנית, תלוי איך מסתכלים על זה, פרוייקט בסדר גודל כזה צריך מימון (שרתים וכדומה) וזו דרך פשוטה להשיג מימון כשמדובר בכ-50 מיליון משתמשים. סביר להניח שעם היציאה לרשת הפתוחה שמתוכננת השנה הצגת הפרסומות תיעלם…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

דילוג לתוכן