הגדרות הנעילה לפני המעבר לרשת הבלוקצ'יין (מיינט) של פאי

כדי להכין את משתמשי מטבע פאי למעבר לרשת הבלוקצ'יין החדשה (Mainnet), צוות הליבה של הרשת שיחרר היום כמה תכונות של אפליקציה לנייד הקשורות למיינט. מה שמאפשר למשתמשים זמן להבין, לשאול שאלות ולבחור מראש הגדרות שונות לפני השקת רשת הבלוקצ'יין.

בקצרה: בסוף החודש, מטבע הפאי יקבל ערך ויהיה אפשר לסחור בו. העדכון החדש שפורסם היום, נועד כדי שהמשתמשים יחליטו לנעול סכום מסויים של פאי שצברו בטווח של בין 0% ל100% לתקופה של בין שבועיים ל-3 שנים ובתמורה יקבלו כעין "ריבית" על הסכום הנעול. המהלך הזה נועד כדי שהכורים לא ימכרו את כל הפאי שלהם והשוק יוצף בפאי, מה שעלול לגרום לנפילת ערך המטבע.

תכונה אחת היא הצגת פירוט היתרה של הכורה (למשל יתרה של מטבעות שהוא כרה בעצמו), יתרה שניתנת להעברה לרשת הבלוקצ'יין ויתרה המיוחסת לחברי הצוות שלו. בנוסף, שוחררה תכונה חשובה נוספת המאפשרת לכל כורה לנעול מרצון חלק מהיתרות הניתנות להעברה לכרייה בקצב גבוה יותר בהמשך. תכונת הנעילה מאפשרת לכל כורה לבחור מראש את תצורות הגדרות הנעילה הרצויות שלהם שיחולו על העברת המטבעות שלהם לאחר השקת הבלוקצ'יין ואימות הזהות של הכורה ב-KYC.

כדי לגשת לתכונות אלה, עקבו אחר ההוראות הבאות.

  • ממסך הבית של אפליקציית פאי, הקיש על תפריט ההמבורגר ≡ בפינה השמאלית העליונה כדי לפתוח את תפריט סרגל הצד של פאי.
  • הקישו על "Mainnet".
  • למדו על היתרות השונות המוצגות על המסך.
  • הקישו על "Configure lockup rate" כדי לבחור מראש את ההגדרה שלכם.
  • מכאן, עקבו אחר ההוראות בתוך האפליקציה.
מסך הבלוקציין מיינט של פאי
צילום מסך הבלוקציין מיינט של פאי

איך עובדות הנעילות ב-Mainnet?

ברשת ה-Mainnet, אפשרות הנעילה של חלק ממטבעות הפאי נועדה לתמוך במערכת אקולוגית בריאה וחלקה ולתמרץ מעורבות ארוכת טווח עם הרשת, בזמן שהרשת מאתחלת את הכלכלה ויוצרת דרישות למטבע. זהו מנגנון מאקרו כלכלי מבוזר חשוב שנועד למתן את ההיצע של המטבעות בשוק, במיוחד בשנים הראשונות של הפעילות.

אחת המטרות החשובות של רשת פאי נטוורק היא ליצור מערכת אקולוגית מבוססת שירות של אפליקציות. עסקאות עבור סחורות ושירותים אמיתיים במערכת האקולוגית, ולא רק מסחר ספקולטיבי – הן הן שנועדו לקבוע את התועלת של פאי. כאשר שלב הרשת הסגורה של ה-Mainnet תושק בקרוב, אחד מתחומי ההתמקדות העיקריים יהיה לתמוך ולהגדיל את קהילת המפתחים כך שיתכננו ויבנו עוד אפליקציות פאי שימושיות. בינתיים, החלוצים יכולים לבחור לנעול את הפאי שלהם כדי לעזור ליצור סביבת שוק יציבה כדי שהמערכת האקולוגית תתבגר וכדי שיופיעו עוד אפליקציות פאי שימושיות.

אפשרות הנעילה תהיה פעילה כאשר הגרסה המוקדמת של ה-Mainnet תושק מאוחר יותר החודש, אבל כדאי ורצוי להקדיש זמן כדי ללמוד על האפשרויות השונות ואפילו לבחור מראש תצורות נעילה עכשיו לפני שתקבלו KYC או שתעברו ל-Mainnet. אתם יכולים להחליט לשנות את תצורת הנעילה שלכם בכל עת שתרצו בכך כהגדרה כוללת של החשבון באפליקציית הפאי שלכם.

מסך נעילת חלק מהפאי בתמורה לבונוס בהמשך...
מסך נעילת חלק מהפאי בתמורה לבונוס/ריבית בהמשך…

ככל שאתם ויותר אנשים מצוות הכורים שלכם/מעגל האבטחה שלכם יעברו את ה-KYC וימשיכו לכרות, כך יותר ויותר מהיתרה שלכם תהפוך לניתנת להעברה לרשת הבלוקצ'יין. בכל העברה ל-Mainnet, ההגדרות שנבחרו מראש של משך הנעילה והאחוז יחולו אוטומטית על כמות היתרה המועברת, וכתוצאה מכך שני סוגים של יתרות יהיו ב-Mainnet: יתרת פאי נעולה ויתרה חופשית למסחר, שתיהן יתועדו ברשת הבלוקצ'יין וישמרו בארנק הפאי שלכם. לא ניתן לבטל נעילות של יתרות פאי והן יהיו חייבות להישאר נעולות למשך כל פרק הזמן בו בחרתם בשל אופי הבלוקצ'יין.

מכיוון שסכום הפאי הנעול מחושב לפי אחוז מהיתרה שלכם שמועברת לבלוקצ'יין, תצטרכו לנעול את אותו אחוז מהיתרה החדשה שהועברה כדי לשמור על אותו קצב כרייה. זה נעשה בקלות על ידי שמירה על עקביות של תצורת הנעילה שלך עבור כל העברה חוזרת לרשת הבלוקצ'יין. מצד שני, אם תנעלו אחוז נמוך יותר של פאי בהעברות המאוחרות יותר שלך מאשר ההעברה הראשונית שלכם, כך קצב הכריית של החלק הנעול שלכם יקטן באופן יחסי. אם תבצעו שינויים כלשהם בהגדרת הפאי הנעול של החשבון שלכם, השינוי ייכנס לתוקף בהעברה הבאה של היתרה שלכם לרשת הבלוקצ'יין.

אנא עיינו בממשק תכונת הנעילה באפליקציה להסבר מפורט יותר על איך הנעילה עובדת ומחושבת. כאשר תושק הגרסה המוקדמת של רשת המיינט בהמשך חודש דצמבר 2021, יפורסמו גם חלקים מעודכנים של הספר הלבן (מסמך ההבנות שמסביר "איך פאי עובד"). שם תוכלו לראות את הנוסחאות והמנגנונים המדויקים והמלאים של המיינט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.