אחד המייסדים של רשת פאי פורש מהפרוייקט

לפני כמה ימים כשנכנסתי לאתר הרשמי פאי נטוורק (באנגלית

) שמתי לב שאחד ממייסדי רשת פאי, וינסנט מקפיליפ, כבר לא נמצא בעמוד שמציג את צוות הליבה. צוות הליבה של רשת פאי מונה כעת אך ורק את ד"ר צ'נגדיאו פאן ואת ד"ר ניקולה קוקאליס. אז נכנסתי לחשבון הלינקדאין שלו וראיתי את ההודעה הזו:

וינסנט היה מנהל הקהילה הראשי ותמך תמיד בהעצמת האנשים ברחבי העולם ובאפשרות לשגשג כלכלית. לד"ר צ'נגדיאו ולד"ר קוקאליס יש את הידע הטכנולוגי והמוצר מאחוריהם. עם זאת, קשה שלא להרגיש בחסרונו של וינסנט.

משמאל לימין - וינס מקפיליפ, דוקטור ניקולה קוקאליס יחד עם החוקרת האורחת אורליאן שילץ. צילום בנג'מין מטלי
משמאל לימין – וינס מקפיליפ, דוקטור ניקולה קוקאליס יחד עם החוקרת האורחת אורליאן שילץ. צילום בנג'מין מטלי

למה וינסנט עזב את פאי?

האם בגלל עניין משפטי?

ברצוני להודיע כי אני כבר לא מזוהה עם רשת פי. לא נעים לי להיות חשאי אבל מכיוון שמתנהל הליך משפטי בבית המשפט העליון במחוז סנטה קלרה, עורך הדין שלי ממליץ לי לא לומר דבר. תקוותי הייתה ליצור מטבע מבוזר עבור האנושות ובאמצעותה. מאוחר יותר, עם יותר מ-10 מיליון חלוצים עשינו צעדים גדולים לעבר המטרה הזו. למרות אופי הפרידה שלי, אני מודה מאוד לכל חברי צוות הליבה ולקהילה הנפלאה שבנינו בשנתיים האחרונות ביחד.

Vincent Paul McPhillip ה-1 פברואר 2021.

אולי רשת פאי חרגה מהדרך המקורית עליה סוכם בהתחלה. אולי היה ניגוד אינטרסים או הפרה של מדיניות החברה. ההתדיינות המתנהלת פירושה שאנחנו לא יכולים לומר בוודאות מדוע וינסנט כבר לא נמצא בצוות הליבה של רשת מטבע וירטואלי פאי ואולי לעולם לא נדע.

יכול להיות שבגלל פרוייקט אחר שלו?

עכשיו כשוינסנט כבר לא חלק מרשת פאי הוא עובד על פרויקט בשם Knomad שבתכל'ס הוא סוג של אפליקצית מדיה חברתית.

מה היתה תגובת הקהילה לעזיבה?

כשווינס פרסם את הציוץ שהודיע על עזיבתו חברי קהילת רשת פאי הגיבו במגוון רחב של צורות. היו הרבה שכעסו, היו תגובות מבולבלות אבל הייתה גם הבנה ותודה על העבודה שתרם.

למרבה הצער משתמשי פאי רבים לא מכירים את העבודה שוינסנט השקיע. ד"ר קוקליס היה הפנים של האפליקציה די הרבה זמן. לא כל יום מייסד שותף עוזב את פאי וכולנו תקווה שהאחרים כאן כדי להישאר.

מה העתיד של פאי בלי וינסנט?

עדכון זה של ניקולה שפורסם לפני 5 ימים אישר שוינסנט לא תורם לפיתוח רשת פאי כבר תקופה. לדעתי אין מה לדאוג לגבי העתיד של פאי. הרשת חזקה מתמיד והצוות עובד קשה כדי לייצר מטבע קריפטו עולמי עובר לסוחר.

ההודעה של דר קוקאליס על עזיבתו של וינסנט
ההודעה של דר קוקאליס על עזיבתו של וינסנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.