ועידת פאי הראשונה: הרצאות ה-26 באוקטובר 2020 בנושא העתיד של כריית מטבעות פאי

הרצאות פאי 26.10.2020

ברוכים הבאים למושב הרביעי של ועידת פאי. זהו פאנל פאי בו צוות הליבה

של פאי יציג את השאלות בדיון וחלוצים מייצגים יציגו את עמדותיהם בסוגיות אלה. הפאנל היום עוסק בעתיד הכרייה של פאי במובייל ומכשירי הטלפון הסלולריים.

התכנון המקורי של המודל הכלכלי של פאי ומנגנון הכרייה שלו הוא ליצור איזון בין גישה למחסור. בעוד שהוא מתוכנן להיות המטבע הדיגיטלי הכללי והנפוץ ביותר בעולם, פאי מנסה להשיג את ערך המחסור באמצעות מנגנון כרייה שבו קצב הכרייה הבסיסי נחתך בחצי כאשר הרשת גדלה פי 10.

מנגנון זה מספק גם מערכת תגמול מריטוקרטית לחברים על סמך תרומתם לפאי. למרות שבספר הלבן (איך פאי עובד) ציינו שגודל הרשת צריך לפחות 100 מיליון איש, צוות הליבה השאיר את ההחלטה פתוחה האם נמשיך או נפסיק את הכרייה הסלולרית כשהרשת תגיע ל-10 מיליון משתמשים, כי אז לא היינו בטוחים לגבי 3 ההיבטים הבאים כדי לקבל החלטה מושכלת:

  1. ראשית, כמה מהר הרשת צומחת.
  2. ההתקדמות של בניית מערכות אקולוגיות כולל שירותים ויישומים של פאי כשנגיע ל-10 מיליון.
  3. התקדמות של ה-mainnet כשנגיע ל-10 מיליון משתמשים.

בכל מקרה כשנגיע לגודל הרשת הזה, צוות הליבה ירצה לקבל פידבקים מהחברים לגבי השאלה הזו, על מנת שנקבל את ההחלטה הסופית המתאימה ביותר לכל הרשת.

ניבאנו כי דעות הקהילה יתחלקו על סמך מוטיבציות רציונליות פשוטות הנגזרות מכך שהחלוץ הצטרף והתחיל לכרות.

עם זאת ואף חשוב מכך, אנחנו מעריכים קולות שתומכים במטרות הכוללות של פאי, בריאות המערכת האקולוגית ואינטרס הקהילה כולה. לצורך כך עברנו תהליך של איסוף רעיונות ומחשבות כאלה מהקהילה שלנו, כולל המלצות מנחים, סקרי וידאו, איסוף תגובות וידאו והשקענו זמן אדיר בצפייה ועיבוד של כל מה שהוגש.

כרגע יש לנו למעלה מ-9 מיליון חלוצים ואנחנו מתקרבים ל-10 מיליון. ברצוננו להעלות את הנושא הזה לדיון בכנס במתכונת של פאנל. בחרנו כמה חלוצים שהגישו בקשה לדבר ושלחו את תגובת הווידיאו שלהם, סרטונים עשויים היטב, מנוסחים, ברורים ומייצגים כחלק מהדיון בפאנל והם יוצגו מיד לאחר הסרטון הנוכחי של צוות הליבה. למרות שבחרנו כאן רק מספר מצומצם של תגובות וידאו, צוות הליבה צפה בכל הסרטונים שנשלחו.

לאחר ועידת הפאי 2020, צוות הליבה יבחן את התגובות הכתובות בנושא, בנוסף לתגובות הווידיאו, ויספק ניתוח המשלב השקפות קהילתיות אלה, השקפות מומחים וגם את השקפת צוות הליבה עצמו כדי לקבל את ההחלטה הסופית בשאלה האם להמשיך או להפסיק את הכרייה בניידים כאשר גודל הרשת שלנו יגיע ל-10 מיליון.

לו"ז הועידה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.