התחזית העדכנית ביותר אודות מטבע Pi לשנים 2021-2025

רשת מטבע הפאי מחוללת סערה בקהילת הקריפטו, עוד לפני שהושקה במלואה. מאז שנת 2018, הפרויקט נמצא בפיתוח מאז ונותר במצב ניסויי. עם זאת, ישנן כבר לא מעט תחזיות לערך שיהיה לרשת PI כשמטבע הקריפטו יעלה לאוויר.

משתמשים רבים רואים כיום בפאי דרך יעילה להיכנס להשקעה במטבע קריפטו בשלב הראשוני ביותר ולהפיק רווח משמעותי בעתיד, באותו אופן שבו אלו שהשקיעו בשלב מוקדם בביטקוין (BTC), צברו רווחים מאסיביים מהכרייה ומהחזקת המטבע. משתמשים אחרים, אמנם, השוו את פאי לתרמית שיווק רב-שכבתי חסרת שחר.

אך מהי רשת פאי בעצם וכיצד היא פועלת? אם כבר שמעת על המטבע המופק ברשת זו וחיפשת מידע נוסף שיאפשר לך לרכוש אותו להשקיע בו, מאמר זה מספק סקירה כללית על יעדי רשת Pi ועל האופן בו התחזית אודות התנהגות מטבע הקריפטו שלה כבר מתממשת.

מהי רשת PI?

רשת PI היא פרויקט מטבעות דיגיטליים שמטרתו להנגיש את כריית מטבעות הקריפטו לציבור רחב יותר. הוא מבוסס על הדעה כי הריכוזיות שאפיינה את הדור הראשון של המטבעות הקריפטוגרפיים, כמו ביטקוין, הוציאה אותם מהישג ידם של משתמשים יומיומיים.

בתחילת הדרך, משתמשי הביטקוין עוד יכלו לכרות את המטבע עם מחשב בעל מעבד סטנדרטי. עם הזמן, אמנם, השתלטו מערכי כרייה מאסיביים בעלי חומרה מיוחדת על כל תהליך הכרייה ואימות העסקאות המבוזרות ברשת הבלוקצ'יין.

הפרויקט, שפותח על ידי צוות בוגרי סטנפורד, נועד להשיב את האיזון ולאפשר למשתמשים לכרות מטבעות באמצעות אפליקציה ייעודית לסמארטפון.

השלב הראשון של הפרויקט, שמותג על בסיס המספר π, הושק בשנת 2019 ב-14 במרץ, יום הפאי הבינלאומי, והציג לציבור את אפליקציית הכרייה החינמית של PI. ביוני 2019, היו לרשת יותר מ-100,000 משתמשים פעילים, ושנה לאחר מכן עם השקת שלב 2, פעלו בה יותר מ-3.5 מיליון משתמשים. במאי 2020, האפליקציה החלה להציג מודעות כדי לספק מקור מימון לפרויקט. בסיס המשתמשים הגיע ל-23 מיליון בסוף אוגוסט 2021, לאחר שחצה את רף ה-12 מיליון בפברואר.

מטבע ה-Pi הוא המטבע שפועל ברשת Pi, וכמו עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו ביטקוין, הקריפט של Pi תוכנן לעבור "חצייה" קבועה כדי להגן עליו מפני דלדול. חצייה היא תופעה נפוצה בעולם הקריפטו בה מספר המטבעות שמקבל כורה עבור עיבוד עסקאות חדשות מצטמצם בחצי כאשר מגיעים לנקודת ציון מסוימת.

קצב הכרייה של Pi נחצה מ-1.6 π לשעה כשהגיע ל-100,000 משתמשים, ירד ל-0.4 π לשעה והחצייה תימשך, כאשר על פי התוכנית השיעור יגיע לאפס עם ההגעה למיליארד משתמשים.

אירוע החצייה של מטבע פאי - ירידת הכרייה הבסיסית ל-0.2 בשעה

עם זאת, ייתכן שהתהליך הזה יואץ ויגיע לנקודה כבר ב-100 מיליון משתמשים או אפילו כאשר המטבע ייצא מהשלב הניסויי ויעלה לאוויר, או "מה-testnet ל-mainnet", כפי שתואר על ידי חשבון הטוויטר של הפרויקט.

מטבע Pi: קצב הכרייה הצפוי

במהלך השלב השני בו נמצא הפרויקט כעת, יכולים משתמשים להשתתף בהתנדבות בבדיקת תוכנת Pi Node, המיועדת למחשבים אישיים, במחשב שלהם. אבל מתי יושק שלב 3? האם נגיע אליו עוד בשנת 2021? לדברי המפתחים, תחילת השלב השלישי תלויה בהתקדמות שתושג בשלב השני.

בניגוד לצמתים ברשתות כמו ביטקוין המשתמשים בפרוטוקולי הוכחת עבודה (PoW), צמתי Pi משתמשים באלגוריתם המבוסס על פרוטוקול Stellar Consensus (SCP). צמתי Pi מאמתים עסקאות בפנקס חשבונות מבוזר ומכוננים הסכמה לגבי סדר העסקאות החדשות שהפנקס רושם.

תחת צמתי ה-Pi, יוצרים פרוטוקולי SCP מעגלי אבטחה, או קבוצות, של שלושה עד חמישה אנשים מהימנים המוכרים לכל אחד ממשתמשי הרשתות. מעגלי האבטחה בונים רשת אמון גלובלית המונעת עסקאות הונאה, שכן ניתן לאמת עסקאות רק בספר החשבונות המשותף אם הצמתים המהימנים מאשרים אותן.

מטבע הפאי נשאר במצב טרום השקה

במהלך הרבעון הראשון של 2021, הצליחו המפתחים ליצור אינטראקציה עם רשת הבדיקות של פאי. הפרויקט הציג אפליקציית סיעור מוחות חדשה בפלטפורמת האפליקציות של Pi המאפשרת למשתמשים להציע רעיונות לאפליקציות, להצטרף לפרויקטים ולמשוך אליהם משתמשים אחרים.

במהלך הרבעון השני, צוות הפיתוח המרכזי של רשת Pi התמקד בבניית פלטפורמת השירותים של Pi, כולל הפעלת אפליקציות צד שלישי עם הארנק. ב-10 באפריל הציגה רשת Pi את אפליקציית הדפדפן Pi שלה, לאחר שהשיקה אפליקציית ארנק Pi ב-1 באפריל. הארנק מאפשר למפתחים לבדוק עסקאות ב-Pi Testnet אך אינו מאפשר עדיין העברות Pi אמיתיות.

אם תהית לגבי הערך הנוכחי של מטבע Pi, נכון להיום עדיין לא ניתן לרכוש אותו בבורסות קריפטו או בפלטפורמות המסחר ולמעשה אין לו ערך סחיר. משתמשים שכרו את מטבע הקריפטו של PI יוכלו למשוך או להחליף את המטבעות שלהם רק בשלב השלישי של הפרויקט, כאשר Pi יעבור לבלוקצ'יין מבוזר לחלוטין.

לא ניתן להעביר Pi אמיתי במהלך הבדיקה. על פי אתר הפרויקט, הדבר נועד למנוע יצירת חשבונות מזויפים לצבירת מטבעות. יתרות ארנקי ה-Pi יכובדו כאשר ה-Pi יעבור מה-testnet ל-mainnet כשפרוטוקול הבלוקצ'יין ייצא משלב הפיתוח וייפרס במלואו.

לאחר השקת שלב 3, יוכלו המחזיקים להשתלט באופן מלא על מפתחות הארנק הפרטיים והציבוריים שלהם ולהשתמש במטבע כדי לקנות מוצרים ושירותים בשוק העמית לעמית של Pi או להחליף אותו במטבע פיאט. ללא המפתחות, לא יוכלו משתמשים להעביר או להוציא את המטבע שהם מחזיקים בו.

האפליקציה לנייד של Pi פועלת כארנק קריפטוגרפי, המקושר למספר הטלפון של המשתמש או לחשבון פייסבוק. בדומה לכל בלוקצ'יין ציבורי אחר, הבלוקצ'יין של Pi יאפשר לארנקים חיצוניים להחזיק מטבעות Pi ולנהל עימם עסקאות על ידי שליחת עסקאות ישירות לבלוקצ'יין. עם זאת, בניגוד לבלוקים אחרים, מפתחיו טרם פרסמו את קוד המקור שלו.

המשתמשים הראשונים צוברים מטבעות קריפטו של Pi מתוך ציפייה שהמחיר יעלה בחדות לאחר ששלב 3 יעלה לאוויר. למרות שקצב הכרייה של המטבע הופחת בחצי, משתמשים יכולים להגדיל את קצב הכרייה שלהם על ידי חבירה לכורים פעילים אחרים. משתמשים חדשים יכולים להצטרף לרשת Pi רק אם יש להם קוד הפניה ממשתמש אחר.

מפתחי הפרויקט טוענים כי האבטחה של רשת Pi משודרגת על ידי רשתות אישיות, המעודדות משתמשים להביא חברים ובני משפחה – מה שעלול לחזק את הטענה הספקנית כי מדובר בשיווק רב-שכבתי או תרמית פירמידה. עם זאת, ראוי לציין כי משתמשים יכולים להרוויח מטבעות רק מהרשתות הישירות שלהם ולא מגדילת תתי הרשתות שלהם, כמו שנהוג בתוכניות שיווק רב שכבתי.

בינתיים, המפתחים הזהירו יותר ויותר משתמשים כי "צצות לאחרונה הונאות שטוענות כי הן נוטלות חלק בפיתוח פאי".

כמה מנתחי מטבעות קריפטוגרפיים כבר החלו לבצע את תחזיותיהם לגבי הערך הקריפטוגרפי של Pi. בואו נתבונן מה עשויה להיות מחיר הפאי כאשר הוא ייעשה סחיר.

רשת פי: תחזית מחיר מטבע פאי לשנים 2021-2025

בעבר ערכנו סקירה דומה לגבי אומדן שוויו של המטבע. בדומה למטבעות דיגיטליים אחרים בהשקה, סביר להניח שערך המטבעות הקריפטוגרפיים של פאי יתחיל בשיעור נמוך יחסית מול הדולר האמריקאי ויעלה ככל שיאומץ על ידי יותר משתמשים. מה גורסות חלק מהתחזיות?

ב-3 באוגוסט, העריך Coin Data Flow את מחיר Pi ב-1.32$-1.35$. הוא העריך כי המחיר עשוי לעלות ל-1.48 דולר עד 2025 אם המטבע יגדל ב-1% מהשיעור השנתי הממוצע של הביטקוין, או יגיע ל-224.89 דולר אם יגיע ל-100% מהצמיחה השנתית הממוצעת הקודמת של הביטקוין. אגב, אנחנו מציגים כל הזמן את הערכות המטבע מ- Coin Data Flow בעמוד הזה.

ב-18 במרץ, תחזית מחירי רשת Pi ל-2021-2025 של אתר Digital Coin  העריכה כי מחיר המטבע יעלה מממוצע של 0.0107$ בשנת 2021 ל-0.0127$ בשנת 2022, ו-0.0212$ עד 2025. בטווח הארוך יותר, העריכו התחזיות את מחיר ה-Pi על 0.0319$ בממוצע עד 2028.

עם זאת, ב-19 במרץ מחק האתר את כל המידע אודות הערכות המחיר שלו.

שירות החיזוי מבוסס האלגוריתמים WalletInvestor, הציג גם הוא תחזית מחיר למטבע Pi על סך 0.0132$, עם סיכון ירידה של 0.00743$. עם זאת, גם שירות זה הסיר מאוחר יותר את התחזית.

בהתאם למספר המשתמשים והבורסות שיאמצו את Pi, עשוי מחירו במקרה של עלייה שורית להאמיר ל-1$ אם יושק עד סוף 2021, על פי בורסת הקריפטו Changelly. בטווח הארוך יותר, עשוי המחיר לעלות ל-5$ עד 2025, צופה האתר.

שאלות ותשובות

כמה משתמשים יש כיום בפרויקט פאי?

רשת פאי הושקה במרץ 2019 ותוך 3 חודשים הגיעה ל-100,000 משתמשים. בהשקת שלב 2 של אפליקציית הכרייה ב-2020 פעלו ברשת יותר מ-3.5 מיליון איש. באוגוסט 2021 כבר היו רשומים באפליקציה 23 מיליון איש ובינואר 2022 מנתה הרשת מעל 39 מיליון איש. ניתן לעקוב אחרי צמיחת הרשת בקישור הזה.

האם ניתן להשתמש באפליקציית ארנק פאי כדי לשמור מטבעות פאי?

נכון לכתיבת שורות אלו אפליקציית ארנק פאי מאפשרת לעשות עסקאות שמבוצעות ב-Pi Testnet, אך עדיין לא ניתן לבצע דרכו העברות אמיתיות של פאי. מאז כתיבת שורות אלו היו כמה עדכונים ודיווחנו על כך בבלוג שלנו.

האם ניתן לרכוש היום מטבעות פאי?

מכיוון שהמטבע פאי עדיין לא נסחר בבורסות הקריפטו השונות ו/או בפלטפורמות המסחר השונות, אין לו עדיין ערך אמיתי. המשמעות היא אחת – הערך של מטבע הפאי ימשיך להיות ספוקלטיבי כל עוד לא יושק הבלוקצ'יין של פאי.

מה צפוי להיות הערך של מטבע הפאי ב-2025?

התחזיות לגבי הערך הצפוי של מטבע פאי נעות בין 1.32$ ל-5$, תלוי את מי שואלים. לכן, הדרך הטובה ביותר היא לעקוב אחר התחזיות השונות בזמן אמת. הקליקו כאן לתחזית של Coin Data Flow וכאן לתחזית של בורסת הקריפטו Changelly.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.