הרשת הסגורה (מיינט) של פאי נטוורק – FAQ

הרשת הסגורה של פאי
מה זה רשת מיינט סגורה?

הרשת הסגורה ה-Mainnet (המכונה גם תקופת הרשת הסגורה של ה-Mainnet) פירושו שה-Mainnet פעילה אבל עם חומת אש שמונעת כל קישוריות חיצונית לא רצויה. הבלוקצ'יין של פאי נטוורק הושק ב-28 בדצמבר 2021 במצב סגור והוא ממשיך כרגע להיות במצב סגור. ניתן למצוא את סייר הבלוקצ'יין של פאי כאן ולגשת ל-API של הבלוקצ'יין החי של פאי כאן. במהלך תקופת הביניים הזו, החלוצים שעברו KYC יכולים להשתמש בפאי שלהם בתוך הבלוקצ'יין הסגור (בתוך רשת פאי) בחופשיות. עם זאת, תקופה זו אינה מאפשרת קישוריות בין ההבלוקצ'יין של פאי לבלוקצ'יינים אחרים או צדדים שלישיים. הרשת הסגורה הזו הופכת כל מסחר או החלפה של פאי לבלתי אפשרי מבחינה טכנית. בנוסף, המדיניות של פאי נטוורק שילבה את ההגבלות הבאות במהלך תקופת הרשת הסגורה: לא ניתן (1) להחליף מטבע פאי במטבע פיאט, (2) להחליף למטבעות קריפטוגרפיים אחרים, (3) להמר על הערך העתידי של פיאט או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים אל מול הפאי. על פי פרקי הספר הלבן המעודכנים שפורסמו באותו יום שבו הושק הבלוקצ'יין של המיינט, המיינט הנוכחי הוא כעין קדימון לרשת הפתוחה, לתקופה שבה חומת האש תוסר ותאפשר קישוריות חיצונית.

מדוע בחרה רשת פאי נטוורק לקיים תקופת מיינט סגורה?

הייחודיות של תקופת הרשת הסגורה של פאי היא בחירה אסטרטגית שבאה ממקום של רצון לבנות רשת של שירותים אמיתיים מתוך מחשבה על האינטרס של הרשת, הקהילה החלוצים הפעילים בה. לאורך ההיסטוריה, כל יצירה אמיתית בעולם לקחה זמן, בין אם זו תגלית מדעית, חידוש טכנולוגי או חברת ענק. בעוד שאנשים מתרגלים לטווחי הזמן הקצרים המאפיינים בשנים האחרונות את פרויקטי הקריפטו, מסגרת זמן קצרה היא למעשה מסלול לא נורמלי של יצירה ובניית שירותים ויכולה להוביל לבעיות, שלרבות מהן היינו עדים לאחרונה בתחום הקריפטו. תקופת הרשת הסגורה עוזרת לפאי להתמקד בבניית תשתיות של מערכת אקולוגית ושירותים ברות קיימא בתוך סביבה סגורה ללא רעש חיצוני. ההכנה הנדרשת ליצירת כלי עזר בתקופת הרשת הסגורה עוזרת גם לפאי להימנע מלהפוך לעוד סתם מטבע קריפטוגרפי מכיוון שבעולם יש כבר הרבה מטבעות כאלה והוא אינו זקוק לעוד אחד כמו כולם.

כיצד המיינט הסגור מונע טכנית מסחר במטבע פאי?

חיבור של רשת פאי לאפליקציות פיננסים מבוזרות (DeFi) או גשרים על בלוקצ'יינים אחרים או יצירת ארנקי חליפין חסומים טכנית על ידי חומת האש של רשת פאי. פעולה כזו היא למעשה הפרה של מגבלות הרשת הסגורה של פאי נטוורק. חומת האש נועדה לאפשר רק לגורמים מורשים ליצור חשבונות/ארנקים חדשים במיינט. לעת עתה, רק משתמשי פאי שעברו KYC ואפליקציות פאי מורשות יכולים ליצור את החשבונות או הארנקים שלהם במיינט, בעוד שחומת האש מונעת יצירת חשבונות חדשים אחרים בבלוקצ'יין. לפיכך, כל בורסה או פרויקט DeFi אינם מסוגלים ליצור או להפעיל חשבונות בבלוקצ'יין במהלך תקופת הרשת הסגורה. חומת האש יכולה גם להשבית כל ארנק שנתפס כמפר את מגבלות הרשת הסגורה של פאי נטוורק, כך שלא ניתן להשתמש בארנקים הקיימים כפרוקסי. חומת האש מאפשרת גישה מלאה לקריאה לבלוקצ'יין לכל אחד והיא מאפשרת עסקאות פאי בין ארנקי חלוצים קיימים שנוצרו באופן רשמי לבין ארנקי אפליקציות פאי ו/או ארנקים של חלוצים אחרים.

מהם היתרונות של הרשת הסגורה של מטבע פאי?

תקופת הרשת הסגורה הנוכחית מאפשרת לרשת להתמקד בשני דברים: (1) אימות המוני של זהותם של עשרות מיליוני חלוצים באמצעות KYC סקיילבילי ולאחר מכן העברה של מטבעות הפאי שלהם לרשת, וכן (2) יצירת כלי עזר אמיתיים עבור המטבע הקריפטוגרפי פאי, כולל תשתית ופלטפורמות אקולוגיות המאפשרות בניית כלי עזר על ידי הקהילה והעולם החיצוני. השלמת שני הדברים הללו במטרה לקדם בניית מערכת אקולוגית ברת קיימא נחוצה לפני הצעד הבא – הרשת הפתוחה.

האם רשת פאי אישרה את הרישום של מטבע פאי, פאי IOUs למיניהם או נגזרות אחרות של פאי בבורסות הקריפטו השונות?

לא. לפאי נטוורק אין קשר לאף אחת מהבורסות הללו והן פועלות ללא הסכמה, הסמכה או מעורבות של הרשת. התכנון והאופי של הרשת הסגורה אוסר כל רישום או מסחר בפאי וזה גם בלתי אפשרי מבחינה טכנית. משמעות הדבר היא שהרישומים הלא מורשים הללו, שמתיימרים להציע מכירה או רכישה של מטבע פאי, הם רישומים שמבוססים על מידע שקרי ומטעה המוצג על ידי בורסות מטבעות הקריפטו.

כמה בורסות טענו שמרשת פאי נטוורק העניקו להם רשות לרשום את המטבע ו/או שהרשת משתפת פעולה איתם. זה נכון?

כל טענה למעורבות של פאי נטוורק ברישום כלשהו היא שקרית ובלתי נכונה בעליל. המקור האמין היחיד למידע הנוגע למטבע פאי, רשת פאי או כל דבר הקשור לפעילות הנוכחית או העתידית הוא האתר הרשמי של פאי, האפליקציה או ערוצי המדיה החברתית של פאי נטוורק.

האם הבורסות יכולות לגשת למטבעות פאי אמיתיים במהלך תקופת המיינט הסגורה?

לא. חומת האש של המיינט כפי שהוסבר לעיל, אינה מאפשרת שום קישוריות חיצונית, הכוללת חיבורים עם בלוקצ'יינים אחרים. לכן, המוצרים הנסחרים בבורסות הללו אינם מטבעות פאי אמיתיים. לכן מומלץ בחום לא להשתתף בעסקאות כלשהן דרך הבורסות האלה, שכן זה עלול לגרום לאובדן משמעותי של כסף או לנזק מכיוון שהן אינן מייצגות עסקאות אמיתיות במטבע הפאי.

מה העצה של הרשת לחלוצים או למעוניינים במסחר עתידי בפאי בבורסות?

אנו ממליצים לכל החלוצים ומשתמשי הפאי הפוטנציאליים לא להשתתף בעסקאות כלשהן דרך הבורסות האלה, שכן זה עלול לגרום לאובדן משמעותי של כסף או לנזק מכיוון שהן אינן מייצגות עסקאות אמיתיות במטבע הפאי.

האם מטבע פאי אי פעם יירשם בבורסה?

החלטה זו נתונה לשינויים. עם זאת, זה יכול להיות אפשרי רק בתקופת הרשת הפתוחה שתגיע בקרוב, לא במהלך תקופת המיינט הסגורה הנוכחית.

מדוע שחלק מבורסות הקריפטו הידועות יציגו אפשרות למסחר במטבע פאי אם פאי נטוורק לא משתפת איתן פעולה?

זו שאלה מעולה, שאלה שגם הנהלת רשת פאי שואלת את עצמה. אבל ללא קשר לרציונל או לפעולות של הבורסות, חשוב לציין שרשת פאי נטוורק אינה משתפת פעולה עם אף אחת מהבורסות הללו, ואף אחת מהן לא מבצעת עסקאות במטבעות פאי אמיתיים.

אילו פעולות נקטה פאי נטוורק מאז החל להירשם פאי בבורסות השונות?

בעקבות הדיווחים על כך שמטבע פאי נרשם בבורסות רבות, פאי נטוורק פרסמה הצהרה המייעצת לקהילה שלה שלא לתקשר עם כל אחת מהבורסות הללו אלא לתקשר ישירות עם קהילת פאי דרך הערוצים הרשמיים שלה. כמו כן, הרשת מבקשת מהבורסות להסיר את הרישומים הללו.

מה ניתן לעשות עם הפאי בתקופת הרשת הסגורה?

ניתן לסחור בסחורות ושירותים תמורת פאי באמצעות ארנקי המיינט שלכם. יתרה מכך, יש כבר אפליקציות, ועוד כאלה שבדרך בדפדפן פאי, הבית של המערכת האקולוגית של פאי, המאפשרות לחלוצים להשתמש בפאי שלהם בתמורה לכלי עזר אמיתיים. הרשת פועלת כיום גם כדי לתמוך בפיתוח אפליקציות אקולוגיות באמצעות מפתחים מהקהילה, האקתונים מתמשכים כמו זה, שותפויות עסקיות ומאמצים עצמאיים של צוות הליבה של פאי. החלוצים יכולים להשתתף וליצור אפליקציות פאי, להשתמש באפליקציות, לתכנן, לעצב, לפתח, לתמוך בקהילה ולעזור בפיתוח עסקי. הדרכה נוספת כיצד להשתתף תינתן כאן בבלוג שלנו במהלך 2023.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

דילוג לתוכן