אבטחת החשבון שלכם ברשת פאי נטוורק

מפתח בדלת - אבטחה

בואו נדבר הפעם על האבטחה של חשבון הפאי שלכם וכיצד להיזהר מרמאים, מתחזים ונוכלים.

החזון הכולל של רשת פאי הוא לבנות מטבע ומערכת אקולוגית כללית עולמית עבור כל החלוצים. בתור בלוקצ'יין חברתי, הרשת פועלת רק עם חשבונות של בני אדם אמיתיים ולכן יש לה אמצעים מחמירים כמו KYC שחובה לעשות לפני המעבר לרשת הבלוקצ'יין. חשבונות המופעלים על ידי בוטים אינם רשאים להתקיים ברשת פאי, ולכל בן אדם מותר להחזיק רק חשבון פאי אחד.

חלוצים אנושיים אמיתיים תורמים בדרכים מגוונות לאבטחה הכוללת של הרשת, לצמיחה ולהכלה, ליצירת כלי עזר, וליציבות ואריכות ימים. לכן, האבטחה של החשבון של כל חלוץ היא בעלת חשיבות עליונה. הן עבור החלוץ הבודד והן לרשת כולה.

נכון להיום רשת פאי גדלה ליותר מ-33 מיליון משתמשים פעילים ולכן גודלה של הרשת וההתלהבות הכללית והרצון הטוב של החלוצים עלולים למשוך משתמשים לא רצויים לרשת. השחקנים הללו יכולים לטעון שהם פועלים ועומדים בקשר עם חברי צוות הליבה או עם מייסדי הרשת ולנסות לפגוע בחלוצים.

המטבע הקריפטוגרפי פאי אינו עומד למכירה כרגע

זכרו שפאי נכרה בחינם באפליקציה לנייד באמצעות תרומה של כל אחד למערכת האקולוגית של פאי אך כרגע המטבעות הנכרים אינם עומדים למכירה. פאי נטוורק לא מפעילה ICO או כל סוג של מימון המונים של מטבעות הפאי.

רשת פאי נטוורק אינה קשורה לאף אחד ולאף ארגון הטוענים שהם מוכרים או מפיקים פאי (המכונה לפעמים 'מטבע פאי' או 'PiCoin'), חוזים עתידיים של Pi, Pi, Pi airdrops, נפטיז (NFT) או כל נגזרת אחרת של פאי. מכירות ועסקאות כאלה אינן מורשות ועלולות להוביל לאובדן כסף או נתונים אישיים. פאי אינו נמצא כעת בבורסות מסחר או או נסחר מול מטבעות/מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, כולל בורסות קריפטו.

כמו כן, ניתן יהיה לדרוש את כל הפאי שנכרה בעבר רק מתוך אפליקציית הפאי דרך לוח המחוונים של המיינט והם ויועברו לארנק הפאי שלך רק לאחר אימות ה-KYC והמעבר לרשת המיינט. כל אתר או גוף שמציע לחלוצים לקבל את הפאי שלו באמצעים אחרים הוא מתחזה.

היו מודעים לזיופים והתחזויות

היזהר במיוחד במדיה החברתית מאתרי אינטרנט מזויפים, מודעות מטעות (מודעות לאתרים מזויפים), כתובות דוא"ל מזויפות ומקומות אחרים שבהם שחקנים זדוניים יכולים לתת לחלוצים מידע כוזב. זה כולל גורמים לא ידועים שמשתפים בשימוש לא מורשה בשם פאי (למשל, X-Pi, Pi-Y וכו') ומיתוג כדי לגרום לזה להיראות כאילו רשת פאי קשורה אליהם בתפקיד רשמי. 

חלק מהצדדים הללו עשויים להיות תורמים אמיתיים למערכת האקולוגית של פאי, אך השמות אינם מרמזים אוטומטית על שותפות רשמית עם רשת פאי. טענות אלו בדבר שותפות או השתייכות הן שקריות אלא אם כן אושר אחרת במפורש על ידי ערוצי התקשורת הרשמיים של הרשת.

שמור על הנתונים שלך

שים לב שחברי צוות הליבה לעולם לא יבקשו ממך את סיסמת החשבון שלך או את ביטוי הסיסמה של הארנק שלך בשום מקרה. פאי נטוורק גם לעולם לא תבקש ממך, מחוץ לאפליקציית הכרייה הרשמית וממשק הארנק, את סיסמת החשבון שלך – שרק גרסת הגיבוב שלה מאוחסנת בשרתים של פאי, או את משפט הסיסמה של הארנק שלך שלעולם לא ישלח לשרתים של פאי. לכן, לרשת פאי אף פעם אין עותקים של הסיסמה או משפט הסיסמה שלך לארנק.

היזהר משירותי צד שלישי

היזהרו בשימוש בכל שירותי צד ג' כדי לגשת לחשבון הפאי שלך. נוכלים עשויים לספק שירותים לגיטימיים לכאורה כמו אירוח צמתי פאי ו/או VPN'ים אך עשויים לדרוש מהחלוץ במפורש או בסתר לשתף נתונים רגישים, כולל אישורי כניסה לחשבון פאי וכדומה. לאחר מכן, שירותים אלה יוכלו לגשת לחשבון הפאי שלך ולבצע פעולות כגון בקשת שינוי שם, שינוי כתובת ארנק היעד שמקבלת את הפאי שלך במעבר למיינט, ושינוי חברי מעגלי האבטחה שלך, מה שעלול להוביל לאובדן של הפאי שלך או מחיקה זדונית של חשבון הפאי שלך. שימוש בשירותים של גורמים לא מאומתים אלה עלול להוביל לכך שהשירותים האלה יגנבו את כל הפאי שלך.

אם חווית התנהגות בלתי צפויה בחשבון Pi שלך, עליך להפסיק להשתמש בשירותים כאלה, לשנות את סיסמת החשבון שלך ולהגיש דוח.

כדי להגיש דוח, אתה יכול לבקר בדף הפרופיל בחשבון שלך הנגיש דרך תפריט הצד ☰, ולהקיש על "דווח על פעילות חשודה בחשבון שלי" . כדי לשנות את סיסמת החשבון שלך, יש להקיש על "אפס סיסמה" בדף הפרופיל שלך, ולהשתמש במספר הטלפון הרשום לחשבונך כדי לאמת את בקשת האיפוס שלך. על ידי שינוי הסיסמה שלך, החשבון שלך בכל מכשיר אחר ינותק אוטומטית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.