יום הפאי 2023 – מה חדש בפאי נטוורק?

יום הפאי 2023

לרגל יום הפאי 2023 הוציא ד"ר ניקולס קוקליס, מייסד פאי נטוורק וידאו חגיגי. הנה הוא ומיד לאחריו התרגום מאנגלית לעברית.

שלום חלוצים. יום פאי שמח, 2023!

כפי שרבים מכם יודעים, אנו חוגגים את יום הפאי כל 14 במרץ, לא רק בגלל שהוא מופיע בתאריך 14/3 בכמה לוחות שנה אלא גם כי תאריך זה מציין את יום ההשקה הרשמי של Pi Network. השקה – שקרתה לפני 4 שנים.

וואו, הזמן טס! במהלך השנה האחרונה, השגנו הישגים גדולים כגון הצפה של הרשת באימותי KYC, הטמעת מנגנון כרייה דינמי חדש, העברת חלוצים אל הבלוקצ'יין של פאי (המיינט), שחרור כלי מפתחים של Pi Platform,
ועוד רבים.

היום, אספר על חדשות מרגשות והודעות שמטרתן לא רק להודיע לכם על מה שקורה אלא גם כאלה שיעוררו בכם השראה לנקוט פעולה.

קהילת פאי כוללת היום חלוצים, צוות ליבה ומפתחי קהילה וכעת עלינו להתמקד במה שכל קהילת פאי יכולה לעשות יחד כדי להתקדם אל העיקר שזה להשיג את יעדי הרשת הסגורה וזה מה שיקרב אותנו לרשת הפתוחה.

אלה רק 2 יעדים

  • אימות זהות המוני בעזרת KYC של עשרות מיליוני החלוצים, העברה של יתרות הכרייה הניידות שלהם לבלוקצ'יין של פאי.
  • יצירת כלי עזר אמיתיים עבור המטבע הקריפטוגרפי פאי באמצעות המערכת האקולוגית פאי בעזרתה יהיה ניתן להשתמש במטבע הפאי שלהם באפליקציות, מוצרים ושירותים.

כשיושגו המטרות הללו תוסר חומת האש של המיינט. כפי שהוסבר במסמך הלבן בדצמבר 2021, יעדי הרשת הסגורה הללו הם תנאי כדי שנוכל להגיע לרשת הפתוחה.

כדי להגיע ליעדים אלה, רשת פאי נטוורק מסתמכת על כל חברי קהילת פאי. היום, אנו חולקים מספר מהדורות מוצרים והנחיות ספציפיות כיצד תוכלו לעשות מאמץ מבוזר מגוון יותר כדי לתרום לרשת פאי וכדי שנשיג את
יעדי הרשת הסגורה מהר יותר.

מה אני יכול לעשות עבור פאי?

ראשית, נדבר על מה שיעשה ועושה צוות הליבה ולאחר מכן נדבר על מה שיוכלו לעשות מפתחי הקהילה והחלוצים.

KYC פתוח לכולם

כחלק מהמטרה הראשונה, היום צוות הליבה הופך את ה-KYC פתוח לכולם! אנו מציגים תוכנית חדשה שנקראת Tentative KYC שנותנת חשבונות עם יותר מאפיינים מורכבים והזדמנות להתחיל את ה-KYC, מה שמאפשר לאלגוריתם לבצע תוספת בדיקות לאחר שהוגשו מסמכים ועברו ביקורות על ידי מאמתים.

אנו גם מוסיפים תכונה חדשה המאפשרת לחלוצים לשלוח הודעות לחבריהם בצוות ההפניות שלהם ובמעגלי האבטחה שלהם כדי לעודד אותם לעבור KYC.

אפליקציות ברשת טסטנט

כחלק מהמטרה השנייה (Utility building), אנו משחררים ממשק Testnet Ecosystem עליו יוצגו אפליקציות קהילתיות של Testnet. שם תוכלו לחקור אפליקציות פאי שנמצאות בפיתוח, לתת משוב לאפליקציית
מפתחים ולקבל תצוגה מקדימה של איך המערכת האקולוגית של המיינט עשויה להיראות.

נא לנקוט משנה זהירות כשאתם מנסים אפליקציות לא שלמות ודווחו על הפרות מדיניות לפי הצורך.

כדי לתמוך עוד יותר ביצירת כלי עזר, צוות הליבה ביצע גם שיפורים מרובים במשאבי המפתחים, כגון ה-API לתשלומים, ארנקי המפתחים וכן הנחיית האקאתון משופרת באמצעות אפליקציית Pi Brainstorm.

שירות השגרירים החדש של רשת פאי נטוורק

בנוסף, אנו מציגים שני תפקידים חדשים ברשת:

  • שגריר המערכת האקולוגית של פאי.
  • שגריר עסקים מקומי.

שגרירי המערכת האקולוגית יצטרכו לזהות באופן יזום, להגיע אל ולעבוד מול מפתחים ברשת הקשרים האישית והמקצועית שלהם שיכולים לבנות אפליקציות פאי חדשות או שיכולים להפוך את האפליקציות הקיימות שלהם לתואמות לפאי.

שגרירי העסקים המקומיים ידרשו להכניס עסקים לפאי. אגב, עסקים מקומיים קטנים רבים במקומות רבים בעולם כבר מקבלים את פאי בתור צורת תשלום עבור סחורות ושירותים אמיתיים, והחלוצים יכולים למלא תפקיד קריטי בכניסה לרשת של עסקים חדשים כאלה.

שנית, בואו נסתכל על מה מפתחי הקהילה עושים. ניתן לראות זאת דרך ההאקתון האחרון שנערך ברבעון הראשון של 2023. היו בו יותר מ-360 הגשות סופיות של פרויקטים. מפתחים ברחבי העולם הציגו מגוון שימושים כגון אפליקציות למדיה חברתית, פיננסים, שווקים, משחקים, חדשות, ועוד הרבה.

אתם מוזמנים לסקור את הפרויקטים של ההאקתון באפליקציית Pi Brainstorm באפליקציית פאי שלכם עוד לפני שהם מתווספים לטסטנט.

צמיחת פאי נטוורק והמערכת האקולוגית שלה נשענת על ידי בניית אפליקציות אינטרנט לנייד שיכולות להביא תועלת אמיתית לחלוצים. בעתיד הקרוב, נשיק תוכניות מפתחים נוספות לתמיכה נוספת בבניית אפליקציית פאי על ידכם.

שלישית, בואו נסתכל על מה שהחלוצים יכולים לעשות. לעבור מהרשת הסגורה לרשת הפתוחה. עם זאת, אנו יכולים להגיע למטרה זו רק כאשר כל המשתתפים – צוות הליבה, הקהילה, מפתחים וחלוצים – עושים מאמצים משלהם כדי להכין את הרשת לבגרות ולתקופת הרשת הפתוחה.

במילים אחרות, אם אנחנו רוצים שהרשת הפתוחה תושק מוקדם יותר, אנחנו צריכים לעבוד בשביל זה. ואם להיות יותר ספציפי אז אנחנו צריכים להשיג את שתי המטרות שהזכרתי קודם. אימות זהות המוני בעזרת KYC של עשרות מיליוני החלוצים ובניית אקוסיסטם יציב. עכשיו כשכל רכיבי התשתית החיוניים העיקריים ל-KYC ולמערכת האקולוגית שוחררו, הגיע הזמן של החלוצים לאחד כוחות לקראת שתי המטרות הללו.

יש שלושה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לתרום לתהליך.

ראשית, עבור KYC בעצמך אם עדיין לא עשית זאת. השלם את הצ'קליסט כדי לעבור לבלוקצ'יין. הצ'קליסט כולל דברים כמו יצירה ואישור של ארנק בלוקצ'יין בו ניתן לאחסן את הפאי שלך.

שנית, אתה יכול להפוך למאמת בעצמך כדי לאפשר לאחרים לעשות KYC. המהירות של התקדמות ה-KYC והמעבר אליו תלויים בכמות המאמתים האנושיים. אחדו כוחות כדי להאיץ את תהליך ה-KYC וההגירה במדינה שלך. ושלישית, הזכירו לחברי הפאי שלכם לעבור KYC. אתם יכולים להזכיר להם בכל דרך שתרצו כולל על ידי התכונה החדשה שאנו משחררים וששולחת הודעות ניידות לצוות ההפניות ולמעגל האבטחה שלך.

לסיכום

לסיכום, עכשיו, יותר מתמיד, אנחנו תלויים בכולם בקהילת פאי לקראת המטרות המשותפות שלנו כדי לקרב אותנו אל הרשת הפתוחה בקרוב.

שאלות נפוצות

מה החידושים שהוכנסו למערכת פאי נטוורק בשנת 2023?

במהלך 2023 הוכנסו למערכת פאי חידושים רבים, למשל, אימותי KYC , הטמעת מנגנון כרייה דינמי חדש, העברת חלוצים אל הבלוקצ'יין של פאי (המיינט), שחרור כלי מפתחים של Pi Platform ועוד.

מה הסטטוס של קהילת פאי בשנת 2023 ומה הצפי לעתיד?

נכון לשנת 2023 קהילת פאי כוללת חלוצים, צוות ליבה ומפתחי קהילה והצפי לעתיד הוא להסיר את חומת האש של מיינט.

איפה ניתן לראות את הפרויקטים של ההאקתון של שנת 2023?

באפליקציית Pi Brainstorm שבאפליקציית פאי ניתן לראות את הפרויקטים של האקתון 2023 עוד לפני שהם מתווספים לטסטנט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

דילוג לתוכן